Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szólnátok? (rövid)

Ti szólnátok? (rövid)

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. Sógornőm terhes. Nagyon régóta próbálkoznak már, 33-35 évesek. Most összejött a baba, kb 7-8 hetes lehetett, mikor elmondták a pasi anyjának. Senki másnak, csak a nagyszülőknek. Csak épp a helyzet az, hogy már kb aznap tudta a fél család, persze "ne mondd el senkinek". Vagyis az anyós szépen elpletykálta, és még el is titkoltatja, hogy tudjuk. Szegények meg abban vannak, hogy senki sem tudja, találkoztunk többször, fel is jött a téma de akkor sem mondták.

Én nagyon sajnálom a sógornőmet, hogy így elveszik tőle a bejelentés örömét. Arról nem beszélve, ha ne adja isten bmi történik...

Szóval ti elpöttyintenétek, ha bejelentik, hogy már régóta tudjátok? Mivel hozzánkig eljutott a hír egyértelmű, hogy tudja az egész család... nem veszekedést akarok, csak hogy tudja, hogy már most le se sz-ja anyósa a kéréseiket..


2017. júl. 15. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan rákérdezne, hogy tudtam-e, akkor megmondanám. Ha nem, örülnék vele, nem mondanám el, de nem is színlelnék meglepődést. Szóval nem hazudnék, ez lenne az első szempont, nem a pletykás anyós védelme.


Az enyém ugyanezt csinálta. Elmondta minden rokonnak, pedig kértük, hogy ne tegye, és vissza is jött a hír. Következő gyereknél majd a 12. hét után fogja megtudni, ha már nem bírt lakatot tenni a szájára. ( Nem hárpia vagyok, hanem nagy volt a vetélés kockázata nálunk.)

2017. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vagytok jóba? Ha tartjátok a kapcsolatot, akkor én elmesélném neki hogy tudok róla, és valószínű a családban már mindenki!


Egyébként az én anyukám is ilyen pletykás. Semmit nem szeretünk mondani neki, mert megy rokonlátogató körútra és azt meséli velünk mi történik.

Mi nem is fogjuk senkinek elmondani a 12. hét előtt!

2017. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
En csak akkor fogom elmondani ha mar lassan latszik :)
2017. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem mondanám el. Nem az a fontos, hogy te meg a család mit gondoltok. Az a fontos, hogy mi az ő érdeke. És az ő érdeke az, hogy nyugodt, stresszmentes várandóssága legyen. Teljesen mindegy, ki mikor tudta meg. Ha elmondja, gratuláljatok nekik és kész. Aki barát, az nem kever még egyet a sztorin, hanem alkalmazkodik és a fontos dolgokat nézi, nem az apróságokat! Egy év múlva már senkit sem fog érdekelni, ki kitől és mikor tudta meg. Mert egy új taggal bővül a család, és ez a fontos, semmi más!
2017. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt 1 szülésem. Utána elment egy baba. A 3.terhességem bejelentésével a vártunk a 12.hétig,mert nem akartam,hogy elmonom és ha elmegy,akkor mindenki akinek elmontam,hogy terhes vagyok,akkor mondhatom el hogy elment a a baba,kórház abortusz,jól vagyok stb. Csak a nagyszülők tudták előbb,de ők szerencsére nem pletykáltak. Ha te elméletileg nem tudsz róla,akkor neked már nem kell magyarázni,hogy miért nem nő a hasa. Sajnos ez szomorú. Magukat védik az információ visszatartásával. Amikor elmondják,akkor örülj neki,mert jól esne neki hogy mellettük vagy és te is örülaz.
2017. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
De mi van ha kiderül valahogy (általában ki szokott), és megkérdezi a kérdezőt hogy ő tudta e és mióta? Én például haragudnék azért,hogy tudott róla és minden alkalommal a szemembe mosolygott, de nem szólt. Mert ahhoz azért joga van a kismamának hogy eldöntse hogy a későbbiekben mennyire bízik anyósban. Meg azért a mérték is fontos szerintem, mármint hogy a postás Béla is tudja már, meg a fagyiskocsis Jocó vagy csak a szűk család. Amúgy anyukát kéne rávenni, hogy álljon elé és mondja el, hogy elnézést de kicsúszott.
2017. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!