Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nehezen...

Van itt olyan aki nehezen egyezett ki a párjával a babanévvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Feleségemmel még nem tervezünk gyereket, csak beszélgetünk hogy kinek melyik név tetszik de neki a gyakori nevek nem tetszenek, vmi különleges nevet szeretne ami általàban orosz név. Nekem azok nem tetszenek mert eleg durva hangzasuak.

Magyar nevek közül eddig 1 lánynév van ami mindkettönknek tetszik de mivel külföldön élünk (nem oroszország :D) ezért én itt használatos nevet szeretnék hogy ki tudjak ejteni rendesen az emberek( enyémet se tudjak kiejteni rendesen es zavaro tud lenni).

Az már másodlagos szempont lenne(vagy nem is lenne szempont) hogy a magyar rokonok is ki tudják ejteni.


2017. okt. 25. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelen:-D


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Ez az én kérdésem. Az egyik válaszoló tanácsolta hogy minden nap húzzunk ki egy nevet, és az utolsó ami marad, az legyen a kicsi neve. Most húzgálunk lelkesen:-D

2017. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiúnk nevénél nagyon akaratos voltam. Gyerekkorom óta tudom hogy úgy szeretném hívni a fiam. Előszőr a páromnak nem tetszett de aztán megszerette, már el sem tudna képzelni neki más nevet. A lányunknál mindkettőnknek ugyan az tetszett. Viszont a második fiúnknál nagyon nehéz volt. Neki os tetszett egy meg nekem is, sehogy sem tudtuk eldönteni hogy melyik legyen. Végül teljesen random mondtunk egy harmadikat ami a listás neveink közt sem volt.
2017. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első - de jó azt én írtam 😄

Kérdező nem írtad melyik országban laktok most, de ami itt gyakori az lehet, hogy ott nem vagy fordítva. A mi lányunk neve is külföldön gyakori Magyarországon ritka és ki lehet ejteni. Keresgélni kell ilyet hátha megtetszik vmelyik.

2017. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első, én kíváncsi vagyok, melyik név lesz a befutó. Ha megvan a nyertes, írd majd meg légyszi. :)
2017. okt. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
!es, oké, megírom mindenképpen:-) Szépen haladunk:-D
2017. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lánynév kb az első randin eldőlt. Mármint, bennem, kb 10 évvel ezelőtt, a férjem meg eleinte beletörődött, később már ő sem adott volna mást. Fiúnevekkel bajban voltunk sokáig, igazán egyikőnknek sem tetszett semmi. Aztán egy teljesen random nevet megláttunk és vigyorogva összenéztünk, hogy ez végülis egész jó. :)

Kislányt várunk, így a rég kiválasztott nevet kapja, de ha lesz öccse, akkor ő majd megkapja a most kinézettet. :)

2017. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

USAban lakunk. Itt gyakori nevek a Katie, Jessica, Jennifer, Austin, Tyler, James, Britany...

Ami Magyarorszagon is ugyan az a David, Victoria, Claudia, Jennifer de ezek sem tetszenek neki.

Itt nincs kiejtes szabaly ugyhogy vagy tudjak hogyan kell a nevet kiejteni vagy pedig tippelnek es idegen neveket mindig rosszul ejtik ki.

2017. okt. 25. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

És milyen nevek tetszenek?

Amúgy van azért bőven itt is ismert "amerikai" név.

Molly

Lily

Rose (így tök szép Rózsa vagy Róza elfogadható)

Angela

Barbara

Bettina

Dora

Eliza

Laura

Linda

Maya

Naomi

Noémi

Nora

Rebeka

Rita

Sarah

Tina

Violet

Most hirtelen ennyi jutott eszembe ami kint és itt is megállja a helyét.

2017. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!