Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb a hordozókendő...

Melyik a jobb a hordozókendő vagy a mei-tai? Vélemények?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva fogok szülni,és szeretnék egy magamra köthető hordozót venni!De teljesen tanácstalan vagyok,hogy melyiket vegyem meg!
2010. máj. 29. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A hordozókendőt már újszülött kortól használhatod,a mai tai-t kb. 4 hós kortól.Én mégis inkább az utóbbit vettem,mert egyszerűbb megkötni,bár azt mondják a kendőt is meg lehet tanulni.1-2szer rövidebb időre,már 2hós korától is beletettem a lányomat.Szerette.Még annyit,hogy a kendőben lehet szoptatni is.A mai taiban szerintem nem(én nem tudtam megoldani...

2010. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most adtam el az 5m-es kendőmet, nem volt türelmem a kötözéséhez. Helyette tündérputtonyt használunk, ami fantasztikus! Ráadásul jóval olcsóbb:) Én emellett tettem le a voksomat...
2010. máj. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a tündérputtonyt,hogy lehet születéstől használni?nem találtam semmi erre vonatkozót, de szívesen meglesném:)


Milyen szép minták vannak hozzá:D, viszont remélem erről nem derül ki semmi baj, nem úgy mint arról a függőűgy szerűről:S

2010. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Megnéztem a tündérputtonyt,és tényleg jónak látszik!Az igazság az,hogy valószínűleg rugalmas kendőt(0-4 hósig)kapok kölcsön,azért szeretnék a későbbiekre venni egyet!
2010. máj. 31. 07:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 6 hét múlva szülök, de van már egy babóm. Én a hordozókendő mellett voksolok. Igaz, kell picit gyakorolni a kötést, de nem olyan vészes és a kendő nagy előnye, hogy rengetegféleképpen használhatod, mindig a pillanatnyi igényeknek megfelelően. Hordoztam fekve, amikor pici volt, szoptattam benne, hordoztam elöl-hátul többféle módozatban, szerettük az oldalt a csípőn való kötést - mikor mi jött be éppen. A mei taival ezt nem tudod megcsinálni, bár tény, hogy egyszerűbb használni. Viszont kis gyakorlás után olyan profi leszel kendőkötésben, hogy fél pillanat alatt máris rajtad a gyerek. Akár a bolt közepén pillanatok alatt átkötöttem más pozícióba a lányomat, ha kellett.

Szerintem érdemes megtanulni.

2010. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!