Budapest környéki településeken lakó anyukák! Milyen az ingázás a gyerekekkel?
Főként olyan anyukák tapasztalatai érdekelnek, akik már dolgoznak, és Budapestre járnak be az agglomerációból napi rendszerességgel.
Természetesen minden más a témával kapcsolatos infót is szívesen veszek (nagyváros kontra falu gyerekekkel stb.)
Mi Szentendre felé mennénk. Minden érdekel.
Gyermekeink 2 és 4 évesek.
(Kérlek, írjatok nagyjábóli lakóhelyet (településnevet vagy régiót)!
Köszönöm.
Ez attól függ, hogy vezetsz-e, illetve hogy hány órakor jössz vagy mész. Ha akkor, mint mindenki, akkor dugó lesz.
Ha át kell menned még az egész fővároson is, akkor soká tart, ha közel mész, akkor nem.
Pilis - Pest
Vonattal 20 perc, kocsival 1,5 ora.
Mi Szentendrén lakunk, de gyerekkel meg nem ingázik így ebben nincs tapasztalat.
Óbudán dolgozok, oda hévvel 30 perc, amióta átadtak a körforgalmat, azóta autóval is bérrel 25-30 perc alatt.
Gyömrő-Bp. VI. kerületben dolgozom és ott a bölcsi is. Gyömrőre nem vették fel túljelentkezés miatt.
Maga az utazási idő nem lenne vészes, ha alacsony padlós vonat járna, de általában az jön, ami épp, és nagyrészt inkább az lépcsős, amire egy egészséges felnőtt ember is nehezen lép fel, babakocsit feltenni (sport babakocsi) borzalom, mert külön nem tudod, hogy a gyerek vár a peronon és miközben eltapossa a tömeg, addig felteszed a kocsit vagy fordítva. A gyerek benne a kocsiban és ha nincs senki segitség, akkor megpróbálsz nem leesni gyerekestől. Ugyanez leszállásnál.
Persze sok állomáson, pl. Gyömrőn, ahhoz h eljuss a peronra, lépcsőn kell menned, a felszínen nem tudsz.
Miután megérkezünk a Keletibe, a metró kilőve, főleg, h át kellene szállni a kisföldalattira, hogy eljussak az oktogonra, onnan séta.
Ezért marad a troli és imádkozom, h alacsonypadlós legyen.
(BKK tájékoztatása szerint a 73-as troli kivétel nélkül alacsonypadlós, de ez nem igaz!!!)
Ráadásul a bölcsis bérház kapujában is van 20 lépcső, amin fel kell vinni a babakocsit és akkor még csak a földszintre érsz. Viszont innen már szerencse van lift.
Szóval nekem az a problémám, h Magyaro-on az utaztatás nincs felkészülve a babakocsisok, mozgássérültek segítésére. Mindenhol lépcsők és egyéb akadályok.
Nem tudom, h hogyan tudom idővel kiiktatni a babakocsit, mert hordozáshoz nagy a fiam, viszont sokat nem tud még gyalogolni, viszont állandóan kézben akarna lenni. Két babakocsis gyerekkel biztos eret vágnék magamon.
Tudjátok, mit nem értek? Senkinél nem hordja az apa a gyerekeket? Tudom, ő fontos munkát végez, de ti is, nem? Sőt, ha titeket elvinne egy ufó, csak megoldaná ...
Nálunk a férjem viszi, és és hozom őket. Szentendre-Belbuda.
4-es vagyok.
Az én férjem nem tudja megoldani.
1. Mivel nem kötött munkaidőben dolgozik, nem megoldható. Van, hogy 8-kor kezd, van, hogy délben, van, hogy 16-kor, vagy mikor hogy. Van, h 4 órát dolgozik + utazás, van, h 12 órát + utazás stb. Sokszor változik a helyszín az országra levetítve. Különben operatőr.
2. Marha nagy kerülő neki, így ha pl. szabadnapja van, vagy csak 15-kor kezd, akkor sem terhelem, van egyéb intéznivalója, így inkább hagyom pihenni. Főleg hogy 3 utcára dolgozom a bölcsitől, akkor miért szív-atnám ezzel a férjem? Ha otthan vagyunk úgyis szívjuk a vérét.
3. Nem olyan olcsó a benzin, és a parkolás sem.
Szerencsés az, akinek a férje be tud segíteni, mert útba esik neki a bölcsi/ovi, bizonyos napokat át tud venni, mert úgyis arra megy, vagy esetleg elhozza.
5-ös hozzászóló: De, ha mondjuk Szentendrén laktok, Délbudán van a bölcsi és mondjuk a 16. kerbe megy utána dolgozni, az egy felesleges út, kerülő és benzin. De, ha ő is Délbudán dolgozik, akkor persze, hogy megoldható.
#6
Nézd, az én munkaidőm nem kevésbé hektikus, mint a gyerekek apjáé. Mégis egyikünk viszi, másikunk hozza őket, mert mindkettőnkkel kell, hogy időt töltsenek, mert mindketten a szüleik vagyunk és mert mindkettőnket igénylik napi szinten.
A férjem nem segít be a saját gyerekei ellátásába, hanem valid módon ellátja őket.
Kivétel ez alól, ha valamelyikünk beteg/vidéken van/külföldön van, akkor a másik fél intéz mindent.
#6
"gy ha pl. szabadnapja van, vagy csak 15-kor kezd, akkor sem terhelem, van egyéb intéznivalója, így inkább hagyom pihenni. Főleg hogy 3 utcára dolgozom a bölcsitől, akkor miért szív-atnám ezzel a férjem? Ha otthan vagyunk úgyis szívjuk a vérét. "
Ez hátborzongató.
Mi hátborzongató? Ugye nem szó szerint értetted, hogy szívjuk a vérét? Tudod ez egy mondás.
Magyarul, ha otthon vagyunk, akkor zajlik az élet, a gyerek hangoskodik, teszünk veszünk, így nincs ideje a férjemnek a saját dolgait intézni, oda se tudna rá figyelni. És ha már otthon vagyunk, akkor legyünk együtt, ne akkor dolgozzon meg intézkedjen.
#9
Igen, az. Az, hogy neki pihennie kell, míg neked biztos, hogy nincs soha olyan szabadnapod, amikor "kímélnek", pláne rendszeresen.
Neked biztosan nem kell nem foglalkoznod a gyerekeiddel rendszeresen bizonyos helyzetekben, mert a saját dolgoddal foglalkozol, pihensz és egyébként is, máskor szívják a véredet eleget. És a többi.
Igen, nekem ez több, mint hátborzongató. De ez off.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!