Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mostanában tul sokszor...

Ha mostanában tul sokszor megijedek, hogy a gyerekkel törtenik valami, az lehet megérzés hogy fog is? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Ma már harmadjára ijedek meg, de szinte szivinfarktusszerűen. De mult heten is hasonlo volt velem


Pl a furdőben mindig zavart a gyermek egy nap, talp alatt volt stb, egyszercsak arra vagyok figyelmes hogy már meg be sem jön, tul nagy a csend, kalapálo szivvel szinte panikszeruen kadbol kiugorva kiabálva keresem a lakásban (persze ilyenkor soha nem felel hol van)es eszreveszem hogy csak simán jatszik magában. Szoval tulspilázom. A lakás is gyerekbiztos elvileg.

Aztán konyhában vagyok, bentrol olyat hallok mintha a szekrény borult volna, es megint kiabálva pánikban keresem, gyerek megint "lapul" es latom, nincs is semmi, csak gördeszkázik es azt borogatja.


Soha nem voltam eddig ilyen "indokolazlanul" hangokat/helyzetet rosszul megitélő, pánikszerűen aggodo "nem normális"


Talán valami közeledő baj előjele lehet? Megérzés, hogy fokozottabban figyeljek?


3,5 éves


2017. aug. 4. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak a meleg miatt lehet. A test hűtése miatt szaporább a pulzus, alapból feszült és ugrásra kész mindenki.

A gyerekkel nem lesz semmi baj. :)

2017. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
3,5 évesen gördeszkázik
2017. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, ez csak a te bizonytalanságérzésedet jelzi. Próbálj ennek gátat vetni, mert paranoid tévképzetekhez vezethet.

Aki olyat vél hallani, hogy a szekrény felborult (mitől????), az már kb. itt is tart.

2017. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Fa "súlyosabb" típusú gördeszka, fapadlón..hirtelen tényleg lehet szekrényborulásra asszociálni.

Amugy két évesen is ment már vele a folyosón, csak a testsulyt nem a gördeszkára helyezi, hanem mint valami "mankot" használta. Teljesen magátol mikor épp videoztam es neki állt magát produkálni, csak pislogtam én is a pelenkás deszkás "babán":)

Mostanában ráül és kézzel hajtja magát, utaztatja vele a plüssöket es amikor a deszka végén rálép annak orra felemelkedik, es nem tudja irányitva letenni, igy jo hangosan dübög a padlon többször csinalta egymás után. Tényleg mintha dőlt volna a szekrény es borulna le minden a polcrol. De tul is reagálom.


De remélem tényleg csak a pulzus


Hasonlit ahhoz amit erzek olyankor mint amikor rémálma van valakinek és felriad az álombol es látja, hogy minden oké, lassan megnyugszik.

2017. aug. 4. 23:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Amugy valamikor a hirekben volt, hogy ráborult a szekrénysor egy gyermekre mert az fel akart mászni es meg is halt.


Lehet megmaradt a tudatalattimban ahol az infokkal az agy összekapcsolja a környezeti ingereket annak megértése/megítélése miatt

2017. aug. 4. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!