Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nincs munkaviszonyom, de...

Ha nincs munkaviszonyom, de korábban már dolgoztam legalább egy évig, akkor ha szülés előtt 1-2 hónappal bejelentenek, akkor jogosult vagyok GYEDre?

Figyelt kérdés
Családi vállalkozásba jelentenének be, nem lesz ez gyanús az APEH-nak? Lehet gondja a családtagomnak ebből?
2010. máj. 18. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
De sajnos gyanús lesz!És mind az APEH,mind az OEP azonnali kivizsgálást fog kérni!!!!Én úgy jártam,hogy folyamatosan dolgoztam egy cégnél,tavaly augusztus végéig,de a cég megszünt!Szeptember 1-től lett új munkahalyem,és októberben teherbe estem!November közepén táppénzre vettek veszélyeztetett terhességgel,így nincs meg a 90 nap az új munkáltatónál!!!!Így Őt most vizsgálgatják,hogy nem e csak azért vett fel,hogy el tudjak menni táppénzre és hogy járjon a gyed!
2010. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt el is felejtheted, még ha nem családi vállakozás is, egy perben bizonyithatod, hogy egy 6-7 hónapos kismama miért is volt feltétlenül nélkülözhetetlen egy cég számára, hogy felvették közvetlenül szülés előtt.

Úgyhogy ezt felejtsd is el, még meg is büntetnek érte.

2010. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!