Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mit dolgoztatok a...

Anyukák mit dolgoztatok a baba előtt, és után?

Figyelt kérdés
Mennyire hozott a szülés és a gyerek változást az életetekben? Ugyanoda mentetek vissza dolgozni, vagy új helyet kerestetek? És jobb lett, vagy rosszabb?
2010. máj. 13. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a kérdésed jó. Még ugyan nem mentem vissza, de épp a héten kaptam a hírt, hogy jogutód nélkül megszűnik a munkahelyem, ahol 12 évig voltam, mint pénzügyi vezető :(


Fogalmam sincs, mit fogok csinálni, ha lejár a GYED. A gyereket nem is írattam be a bölcsibe, úgyhogy találnom kellene valamit GYES alatt, amit itthonról is tudok csinálni, mikor alszik a gyerek. Persze ha nem találok, akkor majd jól összehúzzuk a nadrágszíjat, mást nem tudok tenni, amig ovis nem lesz.

2010. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Közalkalmazotti jogviszonyban dolgoztam szülés előtt. Most várjuk a második babánkat május 18-ra, első 22 hónapos..

Emellett mezgazdaságban is van érdekeltségünk a férjemmel, így a gyerkőcök mellett dinnyét termesztünk és értékesítjük.(+ egyéb más mg-i termékek termesztésével is foglalkozunk) Ha vissza megyek dolgozni mindenképpen meg szeretnék fogni egy rendezvényszervezői mellékállást, szeptembertől meg jelentke, az eddigi a diplomáim mellé...

2010. máj. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: kitörlődött az utolsó mondatból pár szó:


Tehát szeptembertől el akarok kezdeni egy újabb fősulit, mert szeretnék még egy diplomát az eddigiek mellé..

2010. máj. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem születése előtt rövid ideig dolgoztam, a második születése után már nem tudtam visszamenni oda a kedvezőtlen munkarend (éjszakázás) miatt.Azóta sincs munkám :(((
2010. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fiam születése előtt (ő 10 éves) családi vállalkozásban dolgoztam a szüleimmel.

majdnem 3 éves korában elmentem a Honvédséghez dolgozni, ott lehúztam 6 évet, mint közalkalmazott.

Akkor megszületett a lányom, aki most 14 hónapos.

Ha 2 éves lesz, megyek vissza dolgozni oda , ahonnan eljöttem, a helyemet tartják.

38 éves vagyok.

2010. máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ Lányok! :) Látom, van akinél gyökeres a változás, van akinél nem annyira. :)


Nálam az lesz. Egész másba akarok kezdeni. Eddig másnak dolgoztam, most vállakozó leszek, remélem nem bukok bele. Elég merész lépés, de ahol eddig dolgotam, az nem fog menni. Napi két óra utazás, ha 17 órakor eljövök (addig tart a munkaidő) a főnök húzza az orrát. Szóval ezt a kicsi mellett nem lehet csinálni. :(

2010. máj. 14. 14:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam születése előtt tanítottam egy középiskolában.

A közelmúltban egyeztettünk a munkahelyemen, még egy évig itthon maradok, és a tanévkezdéskor újra számítanak rám. Akkor lesz 2 hónap híján 3 éves a fiam, nagyon boldog vagyok, hogy ilyen sokáig itthon lehetek vele.

Szeretem a régi munkahelyemet, ezért külön örülök, hogy vissza tudok oda menni dolgozni.

2010. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülés előtt fontos része volt a külsőm a munkámnak. Remélem, hogy mire vissza kell/akarok majd menni dolgozni, addigra lefogyom a sok pluszt, ami rám ragadt, és erre lehetőségem nyílik.

Ja, és nem prostituáltam a testem, mielőtt lepontoznátok... :)

2010. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Örülök én is, hogy ilyen sokáig otthon tudsz maradni, és utána várnak vissza a suliba, nagyon jó érzés lehet! :))


Utolsó válaszoló anyuka, biztos visszanyered a formád, főleg ha kell a munkához :) Én már visszanyertem egy évre rá, de most a "nagy nyugitól" újra felszaladt 3-4 kiló :(( Holnaptól kocogás biciklizés várható. Ja, és persze 5 után nem eszünk :(((

2010. máj. 14. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!