Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg az exemnek,...

Hogyan mondjam meg az exemnek, hogy ha nem fizet, akkor gyerektartást kérelmezek?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, 21 és 22 évesek. Januárban szakítottunk 4 év után. A fiunk 8 hónapos. Úgy egyeztünk meg, hogy minden héten látogatja a gyereket, és hogy ne kelljen bíróságra menni, megegyeztünk, hogy minden hónapban a gyerek dolgainak a felét fizeti. Ezen kívül volt még tartozása nekem, amikor én fizettem minden kiadását, mert betegség miatt nem tudott dolgozni Novembertől Februárig.

Februárban megadta a régi tartozásának a felét, és a Januári pénzt. Viszont már mindjárt Május van, és a Márciusi pénzt illetve a tartozása másik felét nem adta még meg. Összesen 76 ezer ft-ról van szó, plusz még majd ami az Áprilisi pénz lesz, kb 20 ezer. Kérdeztem tőle, hogy mikor tudja megadni végre, azt mondta hogy nem tudja de siet vele. Nem akarom rossz helyzetbe hozni, de én is pénzből élek, a gyereket is pénzből nevelem. Kell a pénz őszintén szólva. 2 munkahelye is van, szóval nem az a gond, hogy nincs pénze egáltalán, hanem az, hogy minden szarra elb..sza a pénzét, mielőtt még a gyerek cuccainak a felét kifizetné. Mindig is ilyen volt, ez is az egyik ok volt amiért szétmentünk.

Ha nem fizet a hónap végéig, akkor kénytelen vagyok bíróságra menni. Ezt hogyan közöljem vele, hogy ne vegye támadásnak? Normális kapcsolatunk van egymással. Bár a gyereket jó ha 2 hetente egyszer látja. Nem akarom, hogy sértődés legyen a vége, de ez így nem mehet tovább.

Köszönöm a válaszokat!


2017. ápr. 17. 09:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Olyanokra kell gondolni főként a régi tartozásáról, hogy pl én fizettem neki amikor elment a haverokkal bulizni, mert tőlem kért pénzt, stb stb. Én fizettem a hobbiját, amire szintén tőlem kért pénzt. Ne olyanra gondoljatok, hogy felszámoltam neki a rezsi felét, mert azért valamennyi pénzt kapott betegszabadságon is, csak az mind elment a rezsi felére. Szóval nem azzal tartozik. Én ezt mind úgy költötte el, hogy tudta hogy vissza kell fizetnie egyszer.
2017. ápr. 17. 10:52
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
Értelek. De azzal nem vagy kisegítve, ha elfogadod az igéretet. A tartozás részét illene visszafizetnie, de nem fogja. Ne helyezd kilátásba a pert hanem beadod, felhívod, hogy szóltam, nem adtál, beadtam, találkozunk a bíróságon. Pont.
2017. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az se számít semmit ha pl van screenshot-om arról amikor üzenetben beszélgettünk erről, és megígérte hogy ki fogja fizetni? Csak az számít ha van valami jogi legális papír is róla hogy fizet?
2017. ápr. 17. 11:03
 14/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy a bíróság azt figyelembe veszi.
2017. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen bíróságon rendezd le az ügyet ha fizet ha nem,és azért azt vedd figyelembe, hogy az állam enm egyből előlegezi meg a gyerektartást,és ha magas a jövedelmed meg se kapod (mi is így jártunk,pedig a gyerek anyja sosem fizetett (10éves),gyerekelhelyezés megtörtént). Szóval jobb volna minél hamarabb elrendezni ezeket.
2017. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!