Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg az exemnek,...

Hogyan mondjam meg az exemnek, hogy ha nem fizet, akkor gyerektartást kérelmezek?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk, 21 és 22 évesek. Januárban szakítottunk 4 év után. A fiunk 8 hónapos. Úgy egyeztünk meg, hogy minden héten látogatja a gyereket, és hogy ne kelljen bíróságra menni, megegyeztünk, hogy minden hónapban a gyerek dolgainak a felét fizeti. Ezen kívül volt még tartozása nekem, amikor én fizettem minden kiadását, mert betegség miatt nem tudott dolgozni Novembertől Februárig.

Februárban megadta a régi tartozásának a felét, és a Januári pénzt. Viszont már mindjárt Május van, és a Márciusi pénzt illetve a tartozása másik felét nem adta még meg. Összesen 76 ezer ft-ról van szó, plusz még majd ami az Áprilisi pénz lesz, kb 20 ezer. Kérdeztem tőle, hogy mikor tudja megadni végre, azt mondta hogy nem tudja de siet vele. Nem akarom rossz helyzetbe hozni, de én is pénzből élek, a gyereket is pénzből nevelem. Kell a pénz őszintén szólva. 2 munkahelye is van, szóval nem az a gond, hogy nincs pénze egáltalán, hanem az, hogy minden szarra elb..sza a pénzét, mielőtt még a gyerek cuccainak a felét kifizetné. Mindig is ilyen volt, ez is az egyik ok volt amiért szétmentünk.

Ha nem fizet a hónap végéig, akkor kénytelen vagyok bíróságra menni. Ezt hogyan közöljem vele, hogy ne vegye támadásnak? Normális kapcsolatunk van egymással. Bár a gyereket jó ha 2 hetente egyszer látja. Nem akarom, hogy sértődés legyen a vége, de ez így nem mehet tovább.

Köszönöm a válaszokat!


2017. ápr. 17. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

Ezen kívül volt még tartozása nekem, amikor én fizettem minden kiadását, mert betegség miatt nem tudott dolgozni Novembertől Februárig.


jóban rosszban, mi? HA te feküdted volna végig baj miatt a terhességet, félreállt volna a szád, ha közli, hogy a táppénzedből nem tudtatok megélni, ezért fizess még neki, mert ő tartott el...

2017. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocs, de az egész terhességem alatt végig betegszabadságon voltam, mivel veszélyeztetett terhes voltam az 5. héttől. De akkor is ugyan úgy én fizettem a saját dolgaim, és ő is a sajátját. Soha nem voltunk közös kasszán, ami mindkettőnk dolga volt, pl számlák, azokat is feleztük. Mert nekem volt és van is félretett pénzem, pont ilyen esetekre.
2017. ápr. 17. 10:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérelmezd. Ha eddig se akarta nagyon.. nincs más megoldás.
2017. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

#1, egyreszt nem ez volt a kerdes, masreszt mivel a kerdezo gondolom gyesen van jelenleg, ezert a megtakaritott penzebol fizethetett az exenek novembertol februarig mindent (+ maganak), es mivel most EGYEDUL gyereket nevel, a ferfinek meg KETTO munkahelye van, de nem hajlando fizetni, mert minden sz.rt osszevasarol, ezert igen is kell az egyedulallo gyeses anyukanak a penz. Nyeld le a rosszindulatodat.


Kerdezo, mondd meg neki kerekperec, hogy mennyi a kiadas a babara, neked mennyi a havi beveteled, es ha nem akartok nelkulozni, akkor kenytelen vagy gyerektartast igenyelni.

Bar ha ram hallgatsz, akkor igenyelj mindenkepp, mert azt automatikusan vonjak a szamlajarol, es akkor nem tud minden hulyeseget megvenni fizetes utan. Kettotok felelossege, nem csak a tied, o meg nem tunik felelossegteljes apukanak.

2017. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Biztosan kérelmezni fogom, csak nem tudom, hogyan közöljem ezt vele. Nem akarok haragot, és szerintem jobb lenne ha én mondanám el neki, mintha egy felszólító levélből tudná meg.
2017. ápr. 17. 10:12
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

A betegsége miatti kiadást tényleg nem illik elkérni


Amugy sokan hiszik azt, hogy ő az első (a rezsije és a kiadásai)és nem a gyerek, ezt a bíróság tudja csak helyretenni, ugyanis törvényileg még a megélhetésének rovására is fizetnie kéne.


Én száraz tényként közölném, hogy beadtam a biroságra a keresetet, nem fenyegetném vele hogy majd egyszercsak beadom. Vagy közjegyzővel már rég megirattam volna.

Ahogy írod h segiteni akar, egy végzés az nem negativ. Nem mindegy akkor neki hogy irásban is rögzitve van nemcsak szóban? Ez csak formaság.

2017. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen. Ha fizetne, AKKOR is ideje lenne elintézni a gyerekelhelyezést (ami után jöhet csak a gyerektartás), ha nem akarsz a jövőben minden gyereket érintő piszlicsáré ügyben a volt pasid után rohangálni, hogy "figyi, ezt alá kéne írnod, ide el. kellene jönnöd..." stb.
2017. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

A legegyszerűbb út a bíróság.A többi kör felesleges.Kérelmezd a gyerektartást,akkor köteles lesz fizetni.

A betegség miatti pénzkiesést viszont nem kérném.Egy pár voltatok.Természetes,hogy olyankor ha az egyiknek kiesik a bevétele,a másik fizet.

2017. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem volt természetes, mint írtam soha nem volt közös kasszánk, ő is elismerte, hogy ki kell fizetnie.
2017. ápr. 17. 10:34
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Elismerte, oké. De emberileg, ha együtt vagyok valakivel, és az munkaképtelen lesz, ne haragudj, egyébként nem számolom a rá eső részt. Meg utólag nem nyújtok be számlát. Vagyis inkább azt mondom, hogy én nem így tennék, külön kassza ide vagy oda. Mert nyilván nem poénból nem dolgozott, hanem mert beteg volt. Hogy közöld vele? Így, ahogy leírtad.
2017. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!