Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem elmehet GYES-re 8...

A férjem elmehet GYES-re 8 órás munka mellett a nagyobbikkal (2 éves múlt), ha én táppénzre megyek, mert terhes (5-6 hetes) vagyok. Hogy járunk járunk a legjobban pénzügyileg?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 13:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor először vegyem ki a szabijaimat(90nap körül),és utána irassam ki magam táppénzre(ekkor a főnökömnek kell szólnom vagy a dokinak?)?

Mikor kezdjem intézni,hogy meg is érje,ill ne hogy túl korai legyen (5 hét elég kevés még)?

2010. máj. 13. 18:15
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyed-en vagy még???? Vagy már nem??

Szerintem vedd ki a szabikat és mire letelik már 12. hetet betöltöd.. közben apuka igényelje a gyest

Aztán doki és táppénz.

( Akinek a férjének "változna a jogviszonya" azt azért mondták szerintem,mert ő is védett lenne a gyes alatt és ugyebár akkor nem mondhatnak fel neki.)

2010. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Már 2 éves elmúlt-gyesen vagyok.

De a szabijam ügyében szólnom kell a munkahelyemen,és nem akarom,hogy utána derüljön ki hogy baba van és nem visszamenni szeretnék.Akkor úgy a legjobb,ha őszinte leszek,nem?

2010. máj. 13. 19:54
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Pesze, nyugodtan elmondhatod, úgyse tudnak mit tenni. Ha vissza akarsz menni (igen), akkor vissza kell vennie, azt meg jobb, ha tudja, hogy ténylegesen nem fogsz munkába állni.

Monjuk én meghagynám a szabadságokat, nem venném ki, jobb lesz az majd, amikor újabb 2-3 év múlva mész vissza dolgozni és a kicsiket oviba, bölcsibe kell szoktatni... Szerintem.

Apa jogviszonya nem véltozik, a munka mellett a gyes igénylehető, talán annyi, hogy ha netán táppénzre menne, akkor mivel gyesen van, nem a bére után kapja a táppénzt... Valami ilyesmi.

2010. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szia!!!

Még egy kérdés kivel kell táppénzre iratnom magam,és mennyi idős terhesen?

2010. máj. 18. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!