Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 keresztnevet kötelező...

2 keresztnevet kötelező mindig használni?

Figyelt kérdés

Férjem ha fiunk lesz, a közösen választott Barnabás név mellé Sándort is szeretne, imádott nagyapja után. Nekem felesleges procedúra a 2 név! De persze beleegyezek...Viszont előre venné a Sándort aminek pluszba nem örülök! Mondván azt használjuk/használja majd amilyiket szeretnénk/szeretné...Viszont szerintem ami az alapnév, azt kéne előre tehát a Barnabást!

És egyébként mindenhol (kórház, suliba majd naplóba, hivatalos helyeken muszáj mindkettőt bemondani?)

Nyilván szimplán Sándor nélkül mutatjuk/mutatom majd be ha kérdik az utcán stb.



#név #fiúnév #2 keresztnév
2017. márc. 19. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivatals helyen Igen, mindenütt a két keresztnév kell hogy szerepeljen.
2017. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
minden hivatalos papírra kötelező a teljes név :) az Én kicsi fiam is Barnabás és apukája illetve papám után József a második neve :)
2017. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi! És a Barnabást használjatok, szeretitek? :)
2017. márc. 19. 18:55
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyan gyereket, akinél a második nevet használták (ott az apuka neve volt az első), tehát mondjuk Tóth Sándor Barnabás volt, és mindig hozzátették, hogy a Barnabást használja. :)

Hivatalos iratokban mindig két név szerepel.

2017. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak Barnabásnak hívjuk bár nagyszüleim néha mondják,hogy Józsika de nekik elnézem :D Amúgy nagylányom választotta neki ezt a nevet :D
2017. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Így is, úgy is meg kell adni mindkét nevet hivatalos helyeken. Mondjuk nálunk pl. a nagyfiamnak két neve van, és a másodikat használjuk, iskolás már, természetesen mindkét neve szerepel az e-naplóban, hiszen hivatalos adat, de a könyvein, füzetein csak az egyik szerepel. Ha orvoshoz megyünk, és időpontot kérek neki, csak azt mondom, amelyiket használjuk, zárójelentésein is csak az szokott szerepelni, pedig ugye a taj kártyán rajta van mindkettő, de nem szokták kiírni.

Én nem érzem nyűgnek, nekem is kettő van, bár én az elsőt használom, de írásban mindkettőt használom mindig, aláírni is így szoktam, én szeretem, hogy kettő van :)

2017. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam neve Barnabás Attila. Barninak szólítjuk, ha megkérdezik, hogy hívják, a Barnabást mondjuk. Attilát az apja után kapta, csak mert én szerettem volna, hogy két neve legyen.

Azért raktuk a Barnabást előre, mert azt használjuk a fiamnál, ha azt akartuk volna, hogy Attila legyen, akkor az Attila lenne elől.

És úgy vettem észre, hogy akiknek két neve van, azok is az elsőt használják, nagyon-nagyon-nagyon ritkán nem.


Különben bármilyen hivatalos helyen a teljes nevet kell megadni. Pl. Kiss Barnabás Károly

2017. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is két keresztnevem van. Hivatalos helyen kötelező odaírni a második nevet is, az okmányokon is szerepel. Én annyira nem rajongok érte, mert hosszú volt alapból is a nevem, mióta férjnél vagyok, azóta egy kilométeres. :D

De szerintem azt tegyétek előre, amit használni fogtok. Az az általános, hogy akinek két keresztneve van az az elsőt használja. Emiatt mindig külön kellene szólnia, mert alapból "Sanyiznák". Van ilyen ismerősöm és tényleg mindig szólnia kell idegen helyen.

2017. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnőm is van, akinek a gyerkőcénél a 2. keresztnevét használják. A kisfiúnál az "apa nevét örökítjük" hagyomány miatt, a kislányál mert szebben hangzik ebben a sorrendben.

Az orvosnál ha szólítják, sosem jut eszükbe végimondani az összes nevüket, így az elsőn hívják be őket. A suliban be kell írni a naplóba természetesen, de a tanító néni úgyis tudni fogja, hogy szereti, ha szólítják.

Szerintem macerás dolog. Én mindenképpen azt adnám első névnek, amit használni akarok. Ha hülyén hangzik, hát keresnék másikat.

2017. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos papírok kitöltése esetén mindig a teljes nevet,tehát mindkét keresztnevet kérik írni/használni. (Gimiben volt egy osztálytársam, aki nem szerette a másik keresztnevét és mivel anélkül töltött ki valami papírt, majdnem nem engedték leérettségizni.) Viszont lehet bárkit a második keresztnevén szólítani, erre nincs kitétel. Általában az elsőt használják a hétköznapokban, de ez nem kötelező. Nem mellesleg könnyebb kiejteni a Sándor Barnabást, mint a két S betűvel egymás mellett a Barnabás Sándort.
2017. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!