Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan, van értelme ilyen...

Komolyan, van értelme ilyen világba szülni?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, szétnézek a nagyvilágban és az agyam eldobom... Most ha nem nézzük a politikát, csak a fiatal 10-15 éves korosztályt, komolyan elgondolkozok, hogy van-e értelme a gyerekvállalásnak, mert annyi az öntelt, suttyó, gusztustalan modorú kölyök, ezek a kis majmok meg lelkileg és idegileg tönkreteszik azokat a gyerekeket/kamaszokat, akik neadjisten normálisak... Botrányos, amit egyes Facebook csoportokban művelnek, 12-13 éves kislányok cigiznek, drogoznak és még nekik áll feljebb, ha valaki ezt kulturáltan jelzi, hogy nem kéne... és az erre a legjobb válaszok, hogy más nem a cigit szívja hanem a f... (szó szerint így) meg hogy kinek mi köze hozzá... Írni sem tudnak, ha meg szóvá teszik az a válasz "ez egy stílus ha nem tudnád"... Komolyan, miért gondolják azt, hogy az a valaki meg a nagylány/nagyfiú, akinek helyből 2 jó nagy pofon kéne, hogy észbekapjon?
2017. febr. 18. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van.
2017. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nevelésen múlik minden.
2017. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerinted nem voltak ugyanilyen emberek a te gyerekkorodban?

Dehogynem. Csak nem tolták a képedbe fb-n keresztül a "stílusukat", így élhettél abban a tudatban, hogy minden szép és jó.


Ma is megteheted ugyanezt, csak törölnöd kell magad.

2017. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
A mai gyerekek sokkal jobbak, mint mi voltunk a kilencvenes években, elvannak az okostelefonnal, lehet, hogy hülyeségeket irnak facebook-ra, de be vannak szabályozva nagyon, a szülők alig engedik el őket valahova, a suli is estig tart. Anno mi 16 évesen, vehettünk cigit, vedelhettünk a kocsmában délután 1-2-től, mert csak addig tartott az iskola és nem szabályozták a cigi, pia vásárlást.
2017. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"A mai gyerekek sokkal jobbak, mint mi voltunk a kilencvenes években, elvannak az okostelefonnal"


Hát ezt cáfolnám, mert kb az okostelefonban élik az életüket, a való világról meg megfeledkeznek... Egy képzeld világot felépítenek, ahol ők a vagányak meg szuperek, az életben le van csúszva...


Meg régebben azért nem volt jellemző, hogy 13-14 évesek agyonsminkelve, p-navillantó miniruhában diszkóznak. Max kiültek valahova inni és cigizni, de nem ez...

2017. febr. 18. 13:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, a neten élik az életüket, éppen ezért nem a diszkóban, meg a koncerten vannak, mint mi anno. A csajoknak (már amelyiknek) régen is kint volt mindene, szexeltek is, ebben nincs,semmi különbség, de mi jóval züllöttebbek voltunk, állandó pia, cigi és sok esetben drog, jártam gimibe, szakközépbe és mindenhol ez volt körülöttem.
2017. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi az hogy a telrefonon élik az életüket? Tele vannak a szórakozóhelyek 14-16 évesekkel,nem lehet tőlük jóízűen szórakozni, de mosdóba menni se, mert telehányják az egészet. Emellett bunkók, nagyképűek és elvárják hogy ki legyen nyalva a fenekük. És nem, a mi generációnk nem volt ilyen, bennünk még volt tisztelet az idősebbek felé, pedig még én se vagyok 30. Szánalmasak egyszerűen. Persze tisztelet a kevés kivételnek, de azoktól, akiket én látok, én is megfontolom akarok-e gyereket.
2017. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Igazad van, sokkal jobb volt az a kor, amikor a 12 pulyából 2 élte meg a felnőttkort, de ezt te, mint az édesanya nem követhetted végig, mert a 12. szülésedbe te is belehaltál.

Mennyivel jobb volt, mikor jött a pestis és végig kellett nézned szeretteid haláltusáját.

Milyen klassz lehetett földtúró parasztnak lenni, és azt enni, ami megtermett a földben és nem vitték el adó címszó alatt és egyéb indokokkal. Télen a rothadt krumplinál nincs jobb (bár ezt te biztos nem tudod - szerencsére én sem!).

Milyen remek volt a kommunizmus, ahol a művelt, tanult embereket letaszították a magasabb pozíciókról, hogy a kórházigazgatás helyét átvegye a félanalfabéta gyári munkás (nem is kell részletezni, a Tanú c. filmet minden magyar ember látta - más kérdés, hogy az értelmezés már nem megy mindenkinek), aminek a levét még az én unokáim is inni fogják.


Vannak gondok a mai világgal, de azért ne adjuk már azt elő, hogy szülni sincs értelme. Ha minden aktuell porbléma miatt így gondolkodtak volna az emberek, akkor már az ősember korában kihaltunk volna...

2017. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazad van abban hogy ez nagyon elkeserítő, már csak az itteni kérdéseket olvasgatva elborzadok sokakon és nem hiszem hogy mind kamu lenne. Ha a fele igaz is borzalom... De azért ne foszd meg magad attól a boldogságtól amit a te gyereked adhat neked mert más hülye, meg a gyerekét is hülyének nevelte aki ilyen lett amiket fent irtál. Lekopogom a környezetemben nem sok ilyen van, a közelebbiben meg egy sem szerencsére csak itt látom őket. Te nevelheted máshogy, és ha tőletek pozitívat lát és odafogyelrek rá akkor kicsi az esélye hogy ilyenekkel fog megörvendeztetni titeket.
2017. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább örülj hogy olyan világban élünk még ahol nem legàlis a drog vagy még valahol akad erkölcs is.nincs homo házasság és gyerekadoptálás közéjük, nincsenek gruppenszexes fürdők és állatkinzas mint máshol és kannibálok sem vagyunk.nézőpont kérdése.
2017. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!