Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tennie egy gyereknek...

Mit lehet tennie egy gyereknek, ha verik a szülei, megkülönböztetve bánnak vele, igazságtalanul?

Figyelt kérdés

Állandóan találkozok ilyenekkel, akit vernek otthon. Például, mert rossz jegyet visz haza, esélyt sem adnak, hogy megmagyarázza, vagy elfogadják, hogy valamiből gyengébb, vagy segítsenek. Inkább veréssel próbálják inspirálni, amitől depressziós lesz csak és még rosszabb jegyeket hoz, újabb verésért. Vagy például vitatkozik valamiről jogosan az anyjával, majd miután a "drága apuka" ezt megtudta, nyakánál fogva veri a falhoz és fojtogatja, hogy "jóra nevelje". Régebben is volt ilyen ismerősöm, akit napi szinten vertek. Legundorítóbb, hogy mind lányok. Teljesen földbe van tiporva a lelkük, nem érvényesülhetnek, hisz ők a gyengébbek. Régen olyat is hallottam, hogy a családot megfenyegette az apuka, hogy kinyír mindenkit, ha otthagyják őt, és nem szolgálják ki az igényeit. Ez utóbbi esetben végképp nem tudom mi a teendő.

Szóval az a baj, hogy a legtöbb esetben a gyerek nem akar elkerülni a szülőktől, át egy otthonba, mert úgy gondolja, még így is jobb neki, mert legalább "van családja", ezért fél is feljelenteni őket, de mégis mit tehet, hogy a szülei be legyenek fenyítve, és normálisan, esetleg ellenőrzött körülmények között, igazságosan neveljék, testvérektől való megkülönböztetés nélkül? Sosem tudok semmi értelmeset mondani, de egyszerűen nem bírok belenyugodni, hogy tényleg nincs senki, akinek szólni lehet, hogy menjen ki, és felügyelje a családot, amíg ki nem egyensúlyozódik a légkör olyanná, amiben egészségesen fel lehet nőni, és mégsem gyermekotthon.



2017. jan. 26. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
A gyerek? A gyerek semmit,ne viccelj. Ez a család magánügye. A szülőket nem lehet nevelni,a gyereket kell.
2017. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Ez most nem tudom mennyire volt komoly válasz, vagy inkább szarkasztikusan felháborodott. De ha te ezt így normálisnak gondolod mégis, tán te is ilyen vagy? Azt gondolod, hogy ez a módja a gyereknevelésnek, és magánügy, hogy valakit vernek, terrorizálnak otthon, ahol pont, hogy biztonságban kéne éreznie magát, otthon, ahol menedéknek kéne lennie?

2017. jan. 26. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
4%

Nem gondolom így. De a szülőket nem nevelheted,max felbőszítheted,és a gyereknek rosszabb lesz. Lehet jajongani,de sajnos ez van.

Tudod,tüzes kamaszkoromban még én is azt éreztem,hogy juj,majd a szüleimet is megneveli valaki,és majd akkor beáll a kánaán,de mihelyt benőtt a fejem lágya,rájöttem,hogy felnőtt dolgába ne szólj bele! Egy lehetőség van mindenki előtt: elköltözni,mihelyt tud! Amikor még 30 évesen is megpróbáltak nekemjönni,én is ezt tettem. És nem sipákoltam,hogy jaj,valaki nevelje meg a szüleimet.

Ha te így gondolod,akkor kb 16 lehetsz. Agyilag biztos.

2017. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos. Annyi idiota, nevelesre alkalmatlan "szulo" van...

Az a baj, hogy ugyanugy adjak tovabb a gyerekeiknek.

Tenni sokat nem lehet...fura modon a legszemetebb szulokhoz is ragaszkodnak:(

2017. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

22 évesen is azt gondolom mint a kérdező kiírt.

Akkora nyomás volt rajtam, hogy ha egy négyest kaptam sírva mentem haza. Nagyon szigorúak voltak velem, nem választhattam ki mit tanulok, nem engedtek el a barátaimhoz, anyukám elégette az alkonyat könyvem mert szerinte sátánista.

Ráfogták a legjobb barátomra, hogy drogos azért piros a szeme pedig csak allergiás volt, úgy megbántották ő azóta nem beszél velem.

Vertek pedig lány vagyok!

Még most is minden mozzanatomról tudni akarnak, pedig elköltöztem dolgozok van saját életem.

Párommal olaszországban voltunk 4 napot, rendőrséggel akartak kerestetni mert nem vettem fel a hívásukat.

2017. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!