Mi a véleményed? Aki közvetlenül gyerekekkel foglalkozik, menjen/ne menjen betegen dolgozni?
Bölcsis gondozók, óvó nénik-bácsik, tanítók és tanárok?
Nyilván ő sem érzi jól magát, bármennyire vigyáz a higiéniára, óhatatlanul fertőz, ugyanakkor számára munka/pénzkiesés, más személy helyettesíti stb.
Mi lenne a helyes? Mi fér bele és mi nem?
Láz, hőemelkedés?
Erős megfázás, köhögés?
Egyéb komolyabb légúti fertőzés (hörghurut, fülgyulladás)?
Enyhe hasmenés?
Senki ne dolgozzon fertőző betegen, aki más emberekkel kapcsolatba kerül. Aki kisgyerekekkel dolgozik, azok főleg ne. De más se. Én dolgoztam vendéglátásban, ott elvileg elég komoly szabályok vannak rá, hogy nem szabad fertőző betegen dolgozni, hiszen élelmiszerrel kerülsz kapcsolatba. Na ehhez képest találkoztam olyan főnökkel (és sajnos ez nem ritka), aki kijelentette, hogy táppénz nincs, aki ilyennel próbálkozik, az kereshet másik munkahelyet. És valóban bementek az emberek hányás-hasmenéssel is. Na mondjuk szerintem ez már megfordulóban lehet reményeim szerint, amennyire hiány van már ebben a szakmában.
Hála az égnek, én otthagytam a vendéglátást, irodából mentem gyed-re, ez pedagógiai terület, nem suli, hanem logopédusok dolgoznak itt, meg fejlesztőpedagógusok, stb. Hát mit ne mondjak, itt is van olyan, aki köhögve, taknyosan, kötőhártyagyulladással megy be dolgozni, pedig itt aztán senki nem fenyegeti kirúgással, csak büdös a táppénz egyeseknek. Nem mindenkinek, de sajnos sokan vannak, akik inkább bejönnek, és így dolgoznak, gyerekekkel. És akkor én voltam a hülye, mert terhesen hamar kiírattam magam táppénzre (tudom, táppénzcsaló is vagyok, itt az oldalon ez a módi), amikor harmadszorra fertőztek meg a kedves kollégáim valami szutyokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!