Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon tetszik nekem a Mózes...

Nagyon tetszik nekem a Mózes név. De manapság már senki nem adja a gyermekének. Szerintetek merjem adni neki?

Figyelt kérdés
Tóth vezetéknévhez!Előre is köszi!19/L
2010. máj. 1. 10:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tóth Mózes. Szerintem szép név és jól hangzik - együtt is, simán add, ha tetszik!

Az én 2. gyerekem Maxim lesz, ha szintén fiú lesz :)

(De még várunk Vele.. :DDD)

2010. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha már az ilyen bibliai neveknél tartunk, én az Ábrahám névvel szemezek jó ideje :) Pedig nem vagyok igazán vallásos. Amúgy a kisfiam Krisztián lett, és már ennél a névnél is sokan azt gondolták, hogy azért, mert annyira vallásos család vagyunk. Pedig ez aztán tök gyakori név :)


Akinek meg az anyósa abba kötött bele, hogy Karolina, hát azt nem tudom megérteni. Ez egy annyira "klasszikus" név, hogy nagyon :) Karolinák mindig is voltak és lesznek :) Ráadásul nagyon változatosan lehet becézni is, pont azért, mert hosszú, le lehet csípni akár az elejét, akár a végét :D

2010. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, én vagyok a Karolinás-anyóssal rendelkező kismama...

Szerintem nagyon szépen lehet becézni, a Lina is nagyon tetszik, és akkor máris megvan a rövid név.

De nem fog érdekelni a véleménye. Az Amirát még nem hallotta, szerintem elájulna. :)

Majd felírom neki egy papírra a nevet, ha meglesz a végső döntés, és ha nem jut eszébe, majd leolvassa! :)

2010. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Baratnomek kisfia Abraham.De a Mozes es az Abraham kozott vacilaltak.De a kovetkezo kisfiu biztos Mozes lesz.

Nekem is tetszik ez a nev.

10 honapos kisfiu anyukaja

2010. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Unokahúgom előbb mondta nekem(9 éves:D) hogy a Hannah Montanaban is az egyik gyereknek az eredeti neve Moises:)

Én nem tudom,nem szoktam nézn:D

De ha igen, akkor már van valaki, akit "tudom ki" és Mózes tulajdonképpen:):)

2010. máj. 1. 18:09
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát az biztos, hogy a játszótéren, vagy a suliban nem kapja majd fel a fejét egyszerre 5 kisfiú, ha a nevén szólítják. :) Ellentétben egy Ádámmal vagy Bencével, amik szintén szép nevek, de nagyon divatosak mostanában.

Szerintem jó választás, és a Tóth-hoz is megy, mert az meg olyan szokványos (nem bántásiból mondom), jól feldobja.


Mi 3 hét múlva várjuk a kisfiunkat, és anyósom direkt és a képembe lehülyézett, amikor meghallotta, hogy az Apor nevet választottuk. És azóta is minden találkozásnál megkérdezi, mi lesz az unokája neve, gondolom, abban bízik, hogy majd az ő kedvéért adunk valami másikat... :)

2010. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hát, a mi kisfiunk Sebestyén lett, abból sem szaladgál túl sok, mégis mindenki furcsán nézett ránk, ha mondtuk, anyum és anyósom is megkérdezték párszor, hogy nem-e gondoltuk meg magunkat. A fiamnak ugyan nem adnám a Mózes nevet, de nagyon szeretem a ritka magyar neveket adó szülőket (például olvastam már itt Jákobot, Kornélt). Ugyanúgy benne vannak a naptárban, nem a mi bajunk, ha az őseink generációja nem adta oly mértékben, mint ahogyan a Józsefeket, Sándorokat meg Gyulákat gyártotta! Attól még teljes értékű nevek, és én többre is díjazom őket, mint a Koppányt vagy a Noelt (érted a két végletet!).

De ha Mózes lesz, feltétlenül mózeskosárban tartsátok! (bocsi, ezt nem hagyhattam ki:))

2010. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 eszo ***** válasza:

Szia!


Szerintem is tök jó név a Mózes..a kis Mózi! édes..


Nekem mostanság a Félix és a Patrik tetszik nagyon..de sajna még nem jött össze a babóca, akinek adhatnám ezeket a neveket!


Szerintem ne törődj velük!

ha neked+párodnak tetszik, akkor hívjátok nyugodtan Mózesnek... ( érdekes a Máriákra senki nem kapja fel a fejét ?! )


Sok siket a lurkóhoz!

2010. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!