Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon tetszik nekem a Mózes...

Nagyon tetszik nekem a Mózes név. De manapság már senki nem adja a gyermekének. Szerintetek merjem adni neki?

Figyelt kérdés
Tóth vezetéknévhez!Előre is köszi!19/L
2010. máj. 1. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is szép név, nyugodtan add neki. Manapság olyan neveket adnak a szülők a gyerekeknek, mint a Dzsenifer meg ehhez hasonló rémségek. A te gyereked nagyon jól járna egy ilyen szép névvel, mint a Mózes :)
2010. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sztem túlságosan kötődik a valláshoz ez a név. Mindenkinek "egy" Mózes jut eszébe róla, ha becézed (Mózi, Mózeska stb) az meg szinte "tiszteletlenül" hangzik. Ha ezt a nevet adod, akkor adj mellé egy másikat is sztem..
2010. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha neked tetszik,akkor adhatod nyugodtan. Ma a sok hülye azért nem adja ezt a nevet,mert szerintük zsidó név. Valójában bibliai eredetű.
2010. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért ne adhatnád ha tetszik?Ne foglalkozz senkivel,mindig lesznek akik lebeszélnének róla.Én is olyan nevet választottam,ami sok embernek nem tetszik,soknak tetszik.Még anyósom is próbált minket lebeszélni,mondtuk neki majd megszokja:-))))37+5hetes kismami
2010. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor merem adni!:)
2010. máj. 1. 10:30
 6/18 anonim válasza:
0%
szegény gyerek
2010. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan add, bármilyen nevet is választanál, úgyis lesz, aki szörnyülködni fog rajta...

Nem másnak kell, hogy tetsszen! Én most már úgy vagyok vele (miután anyósomtól kezdve a kolléganőkön át mindenki ócsárolta a választásunkat), hogy arra ügyelek, hogy azért csúfot ne űzzek a gyerekből, tehát ne legyen túl extrém neve, de amúgy nem érdekel senki véleménye.

Anyósom épp tegnap fújta, hogy magyar nevet válasszak, na persze, megnéztem az ősi magyar neveket, hát esküszöm, rosszabbak, mintha valami modern nevet adnék neki. :)

2010. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És elmondod, milyen nevet választottál a gyermekednek, kedves utolsó?:)
2010. máj. 1. 10:59
 9/18 anonim ***** válasza:
De fura. Az egyik ismerősömék kisfia is Tóth Mózes:D Mózibaba:) cuki:) Szerintem jó :)
2010. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Még nem szültem meg, úgyhogy még nincs végleges...

Tetszett nagyon a Karolina, arra mondta az anyósom, hogy minek ilyen hosszú név, neki ez nem tetszik, legyen rövid neve. Pedig szerintem szép. Ő még a Noémira is azt mondta, hogy meg sem bírja jegyezni. Na, itt lett elegem. Még folynak az apukával a tárgyalások, úgyhogy konkrétumot még nem tudok írni, de az biztos, hogy a ritkább nevek közül fogok választani. Pl. Amira. Anyuka meg hadd küzdjön majd vele, hogy meg tudja jegyezni! :)

A Mózessel kapcsolatosan még annyit, hogy az egyik ismerősünk kisfiát Jákobnak hívják (ők mondjuk vallásosak), és mégis megszokta a környezetükben mindenki...

Ha kisfiút várnék, szerintem Mironnak nevezném, az sem egy hétköznapi név! :)

2010. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!