Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyire tiltotta a csokit...

Ki mennyire tiltotta a csokit és ennek mi lett a következménye? És mikor adott neki először csokit?

Figyelt kérdés
Akinek már nagyobb a gyermeke azoknak az észrevételére lennék kíváncsi. Pl. tiltotta a csokit és később "zabálta" a csokit, vagy engedte és egy egy falattal megelégszik.
2010. ápr. 30. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

16 hós a fiam, akkor kap csokit ha pl mi is eszünk és abból egy pici darabot. külön neki nem veszek még.

Ő kinder pingit, vagy kinder tejszeletet eszik, rudit.

2010. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyém három lesz. Kétévesen kapott először. Kétnaponta kap most kicsi vagy fél kinderszeletet, vagy túró rudit. Épek a fogai, nem a csokival akar jóllakni. A kakaó egyből tetszett neki, azt még csak kétszer kapott.

Egyébként szerintem a minőségi csokiban sok ásványi anyag van, ami hasznos: réz, kálium, calcium.... Csak módjával, de kell.

2010. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel én is imádom így a gyerek is kapott 1 éves korától. Előbb a túrórudit, aztán kindercsokit, csokinyulat, csokimikulást (rendes tejcsokit), néha kis csokiszeletet, amit választott.


Én soha nem tiltottam, de alig eszik csokit. Ha nálam meglátja eszik 1-1 falatot, de ennyi.

2010. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A nagyok 18-16 évesek.A lányom túró-rudi őrűlt volt!Reggelire kettőt becsapott,úgy 3 éves koráig.Azóta rágó,néha gumicukor.156centi és 45 kilo.A fiam a Kinder tejszeletet szerette kicsi korában.Akkor még itthon nem lehetett kapni,az apukája Németországban dolgozott,ő hozta neki mindig.1-2 negro,néha egy csoki.180 centi és 60 kiló.A kicsit is kínálgatják már régóta(1 éves).Ő is szereti a tejszeletet.Cukorkát még nem evett.Azt nem engedtem soha,hogy a nass kiváltson egy étkezést,de ehettek csokit is,cukrot is.
2010. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A saját példámat tudom leírni, 3 éves koromig abszolút semmi édességet nem kaptam, de szó szerint semmit. Állítólag amikor oviba mentem, nem tudtam, hogy mi az a csoki. Ma felnőtt fejjel függő vagyok mondhatni, egy tábla csoki egy ültő helyemben meg sem kottyan, nagyon imádok mindenféle édességet sajnos. Pont az előbb nyomtam be egy szelet csokitortát és két szelet keksztekercset és azt hiszem a tortából még repetázok ma este...

De azt olvastam, hogy ez nem attól függ hogy hány éves korától kap csokit, édességet valaki, hanem hogy hogyan, mennyire intenzíven érzékeli az ízeket. Szóval ilyen biokémiai dologtól függ hogy valaki édesszájú-e vagy nem, ez pedig a géneken múlik. :)

2010. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tiltottam és most zabálja, szószerint :(
2010. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!