Az egyik ismerősömnek van egy érdekes elmélete arról, hogy mi befolyásolja a megszületendő gyermek nemét. Nektek erről mi a véleményetek?
Meg van róla győződve, hogy a szülők közötti erőviszonyok határozzák meg, hogy az utód kisfiú vagy kislány lesz. Példának okáért, ha egy párnál a nő viseli a nadrágot, akkor nagy valószínűséggel lányt fog szülni, viszont ha egyértelműen a férfi dominál egy párkapcsolatban, akkor fiú fog születni. Azoknál a pároknál, ahol nagyjából kiegyenlítettek az erőviszonyok, és több gyermeket vállalnak, ott egyszer fiú, egyszer meg lány születik.
Azért tartom érdekesnek ezt az elméletet, mert ha végig gondolom a családomat vagy az ismerőseim körét, akkor ez elég találó. Amúgy az ismerősöm ex-neje egy meglehetősen domináns teremtés volt. Mielőtt elváltak, két lányuk született. :)
Érdekes elmélet... Az én családomban ez elég jól bejön, domináns nők vannak és rengeteg lány... De a párom anyja is igen határozott, mégis fiai vannak, igaz, az apával nem tudom összehasonlítani az anyát, az előbbit alig ismertem és korán elváltak.
Gondolom, azért elég sok tényező van s el nem tudom képzelni, hogy egy határozottabb nő teste válogatna a spermiumokban s még az is számítana, hogy a spermium gazdájának a dominanciája benne van a kémiában...
Az, hogy ostobaság. Akkor a jellemzően vagy patriarchális, vagy matriarchális társadalmakban egy generáció után felborult volna az ivararány és 100 év alatt kihaltak volna.
Nem kell Afrikáig menni, meg 1500 évet vissza az időben, elég Magyarországon visszamenni 50-100 évet, abszolút férfiuralom volt a családokban, száz
A mi családunkban nem jön be egyik verzió sem.
De enélkül is tudnám hogy ez hülyeség.
Nem ez befolyásolja, hanem az, hogy milyen spermium ér oda elsőnek a petesejthez ugyebár. Ezen felük a nő szervezete tud szelektálni a spermiumok között különféle immunreakciók által, éésss még a megtermékenyült petesejteket is tudja szelektálni, ha az neki nem megfelelő. Pl nem engedi beágyazódni.
Innentől tulajdonképpen a nő szervezete "dönthet" a születendő gyermeke neméről. Ez tette lehetővé, hogy pl háborúk után érdekes módon több fiú született. Ha netán külső tényezők eltolnák az ivararányt, akkor tudjuk kompenzálni. Ez a reakció függ a szervezet stressz szintjétől is, amit egy háború de akár egy domináns partner is befolyásolhat.
Én egyébként fordítva hallottam. Domináns, nőcsábász férfiaknak többnyire lánya születik, mert ezzel nincs "konkurencia" nincs küzdelem a későbbi utódokkal. Anyuka ezt "tudja" és tündéri kislánnyal könnyebb őket megfogni. Ha megnézed Árpa Attila, Ganxta Zolee és Bochkor Gábornak is lánya van. Domináns anyáknak pedig többször születik fia. De nyilván ez sok mindentől függ. Ez szerintem inkább a jelenkorra igaz, mert régen valóban zömmel a férfiak voltak a dominánsak, és mégis születtek kisfiúk is, igaz ezt akkoriban el is várták a nőktől, hogy legyen örökös.
Belegondoltam én is, milyenek az erőviszonyok a családunkon belül. És egyáltalán nem jött be! Pl. anyósoméknál több lány van, mint fiú, és apósom konkrétan terrorban tartotta a családját.
Anyám is elég mártír típus, mindig apám hordta a nadrágot, ő intézett mindent, anyámnak a házimunkán kívül dolga nem volt, de persze szava se. Ennek ellenére mi ketten vagyunk lányok.
Egy családot ismerek, ahol 5 fiú van. Ott az anya hordja a nadrágot, ha elkiáltja magát, még most, huszonévesen is fül-farok behúzva sunnyognak elő a fiai.
Nálunk inkább én vagyok domináns, a férjem aki visszahúzódóbb, nálunk egy fiú van, és egy lány.
Szóval sehol sem jött be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!