Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos a kislányom....

13 hónapos a kislányom. Kapaszkodva már jár, de egyedül még nem indult el. Anyósom szerint cipőt kellene rá adnom, hogy elinduljon. Ez így van? Én úgy gondolom, hogy anélkül is menni fog.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 15:25
 1/5 anonim válasza:
Ilyen idős korba már lehet kicsit hosszabb időre cipőt adni rá. De csak olyat ami tartja a bokáját és nem kemény a cipő, nem ajánlatos olcsó kínai cipőket megvenni, költs rá kicsit többet de a lényeg h mindenféleképpen legyen az ő mérete és tartsa a bokáját. Üdv: Dr. Sue
2010. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz rá cipőt, de nem ezen fog múlni hogy elindul-e. Nekünk ortopédián mondták hogy bentre jobb a cipő, mert túlságosan egyenletes és kemény a talaj, nyáron kint jobb ha mezitláb van, ha van olyan biztonságos hely ahol szaladgálhat a fűben és nem lép bele semmibe.
2010. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a cipőtől tanul majd meg egyedül is járni. Biztos valami ezeréves tévhit anyósodtól.

A mi ortopéd orvosunk azt mondta,hogy otthon mezítláb vagy zokniban legyen a baba. Egyik ezt, másik azt :S

Szerintem majd akkor vegyél neki rendes utcai cipőt, ha már tényleg tud járni, és úgy mentek le az utcára/kertbe sétálni.

2010. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Az átlag, hogy elindulnak egyedül a babák, 14 hónap.

Még azt is elfelejtettem, hogy nálunk járáskorban (amikor kb már 1 hónapja jár egyedül) kötelező az ortopédiai vizsgálat, mert vannak babák, akik lúdtalpgyanúsak, vagy befele áll a talpuk, vagy ilyesmi, jó ha látja a doki.

2010. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 26. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!