Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden korosztály válasza...

Minden korosztály válasza érdekel. Min múlott, hogy az anyukátokkal megosztottátok-e a szerelmi életeteket (lelki része), vagy sem?

Figyelt kérdés

Tág fogalomként értem, hiszen óvódában is van már "szerelem", amit akkor halál komolyan gondolnak, bár felnőtt szemmel barátság. Aztán általános iskolában tetszeni kezdenek a fiúk, középiskolában már jönnek a komoly szerelmek, stb.


Nálunk anyám viccelődésnek szánta, de párszor kigúnyolt ilyenek miatt, így ezt a bizalmat már kisiskolás koromra eljátszotta. Soha nem beszéltem vele ilyenről, csak később, a komolyabb kapcsolatokat jelentettem be tényszerűen.

Nem szeretnék ugyanebbe, vagy hasonló hibába esni a későbbiekben a saját lányommal.

Megköszönöm, ha a korotokat is leírjátok a válasz mellé!


2016. okt. 17. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vette komolyan. Kérdezte minek nekem. Stb. Nem törtem magam rajta, nem mondtam el neki.

27N

2016. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

15 evesen ismertem meg a ferjem. O 16 volt. Eleinte hallani sem akartak rola. De hamar belenyugodtak. Csak minimalis dologrol szamoltam be. Zarkozott voltam e teren.


A lanyom 16. Nincs baratja, de ugy erzem, nyitottabb lesz.


41/N.

2016. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És mi volt a helyzet a kiskori "szerelmekkel". Akár plátói is volt.

Gondolok itt olyanra, hogy "Józsi nagyon tetszik a másik osztályból, de csak messziről vágyódom, nem merem megszólítani". Akár abból a korosztályból, amikor a "járás" még csak egymás kezének a megfogását jelenti fizikai szinten.

2016. okt. 17. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszer mondtam el, ki tetszik mikor faggatott, aztán beégett a suliudvaron, hogy nézd, ott jön a kis szerelmed, ő lesz a vőm, meg ilyen hülyeségek.

Gondolhatod, hogy innentől eszembe se jutott, hogy bármit elmondjak neki. Többnyire azt se tudták otthon, hogy járok valakivel. Addig nem, amíg az első komoly kapcsolatot be nem mutattam.

Azon meg úgy kiakadtak, hogy ki is vágtak otthonról 18 évesen.

Innentől hosszú mosoly szünet után is csak oda jutottunk el, hogy felszínesen beszélgetünk, ha muszáj.

2016. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11 évesen mondtam el neki, hogy én nagyon szerelmes lettem egy fiúba. Annyit mondott, hogy nekem még fogalmam sem lehet erről a dologról, nem tudom mit beszélek. Pedig én komolyan vettem és nem is beszéltem vele ilyen dolgokról egyáltalán. Egészen 23 éves koromig. Attól kezdve érdekes módon ezt is meg tudtuk beszélni.
2016. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En eleg keson ero tipus voltam, igy a gimiben nem erdekelt komolyabban a szerelem. Tobbnyirevagy vmilyen szineszert, vagy vmilyen enekesert voltam oda, amit nem mondtam anyukamnak, m en is tudtam, h komolytalan. Kesobb a komoly kapcsolatokat elmondtam neki meg akkor is, ha velemenyelteres volt koztunk. Anyukammal mindig is jo volt a kapcsolatom es szinte mindent meg tudok vele beszelni. Annyi talan, h ot mashogy neveltek, mas mnetalitasa, felfogasa van a dolgokrol, igy szerelmi temaban sokszor nem ertunk egyet, de soha nem gunyoltuk ki egymast. O konzervativabb tipus, nekem volt egy gyertyat ket vegerol egetos korszakom, amirol csak kesobb szamoltam be neki, bar azert az anyam leven sajat maga is rajott dolgokra, csak nem szolt :)

Szokta mondani, h ha nem tetszik nekem a velemenye, akkor is el fogja mondani, m az anyam es a velemenyet mindig el fogja mondani, ha tetszik, ha nem :) Szeretnem, ha nekem is ilyen, vagy hasonlo kapcsolatom lenne a lanyommal!

2016. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mosolygott csak és hagyta hogy "jàrjunk". Ovis és kisiskolàs voltam. Sajnos hamar meghalt (11 voltam), nem tudom, mi lett volna kamaszként. Apum sem tiltott soha, csak ha nagyon-nagyon elkanászosodtam. De pl 17-18 évesen a barátomnàl aludhattam. Az első igazi komoly kapcsolatom volt. Sors fintora, hogy ő is hamar elment.

Morbid tréfa:legyél gonosz szülő, ők legalàbb sokàig élnek. :/

2016. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 éves koromban anyukám mély depresszióba esett, pánikbetegséget diagnosztizáltak nála, meg mindenféle fóbiája lett. Attól kezdve nem mozdult ki a házból, egész nap egy helyben feküdt, főzni is csak annyit csinált, amennyit muszáj volt (pl nekünk gyyerekeknek már nem főzött, inkább befizettek a menzára, hogy annyival kevesebb dolga legyen). Minden csak teher volt számára, előfordult, hogy decemberben csak egy széldzsekim volt, mert ő annyira pánikbeteg, hogy nem tud emberek közé menni, de egyedül 11 évesen nem vásárolhattam kabátot. Egy bugyi miatt nem fordulhattam hozzá, mert mikor szóltam neki, hogy nincs és kéne venni, elhajtott, hogy nincs rá pénz. Nem volt kíváncsi rám sosem, nem kérdezte meg, hogy mit csináltam ma, vagy van e vmire szükségem. Persze elég hamar rájöttem, hogy nekem nem anyukám a bizalmas barinőm, akivel ilyesmiket meg lehet beszélni. Most 1-2 éve jobban lett (én most vagyok 24), de egyrészről életem nagy részét úgy éltem le, hogy egy helyben fetrengett és sajnálta magát, másrészről saját magán kívül továbbra sem érdekli semmi, dolgozni most nem dolgozik, az ideje nagy részét még most isfetrengéssel tölti. Úgy sem tud mit kezdeni az információkkal, mert szedatívumokat szed továbbra is, nem fogja fel. Akivel annyit nem tudok megbeszélni,hogy kell vennem bugyit, azzal nem a szerelmi életemet fogom megtárgyalni
2016. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sosem osztottam meg vele mély lelki dolgokat, sajnos nem csak ezen a téren, de máshol se éreztem, hogy megért. 27/N
2016. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!