Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért adtok danone activiát a...

Miért adtok danone activiát a babátoknak (2 év alatt)?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy natúr Danone Activiát adnak a babájuknak, pedig a honlapjukon egyértelműen le van írva, hogy 2 éves kor alatt nem ajánlják. Tele van emésztést segítő bifidusszal, miért kell ilyennel terhelni egy pici bélrendszert? Mit gondoltok?

Még ha nem is nézik a danone honlapját, akkor is nekem olyan egyértelmű, hogy ilyen joghurt nem való babának, hiszen megváltoztatja a bélflórát, még napi 1 joghurt is.

Köszönöm a véleményeket.


2010. ápr. 22. 16:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú ezt nem is tudtam! :(

Én adtam már neki aktíviát. 11 hós a kicsim.

Nem volt semmi baj.


Anyukák!

Akik nem adtak még joghurtot a babáiknak!

Ti mit szoktatok adni a kicsiteknek uzsira reggelire? Mert az én kisfiam szereti a natúr joghurtot gyümivel egy kis kukoricapehellyel. Ezt még védőnő ajánlotta. De tényleg szeretnék ötletet meríteni, hogy ti mit adtok enni a kicsiteknek. Köszi!

2010. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért adtam neki anno,mert nagyon nehezen székletelt a lányom,és az Activia "jótékony hatása" volt hogy eredményt hozott. :) Szóval pozitív része is van.
2010. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én elég sokára adtam a babámnak joghurtot (kb 11 hónapos lehetett). Addig tízórai vagy uzsi mindig gyümölcs volt, pl zabpehellyel sűrítve.

Köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 26. 12:56
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

Én ugyan nem adok neki ilyet, de találtam a TESCO-ban a babaételekénél a Nestlétől (azt hiszem) kifejezetten babáknak való joghurtot. Azt szereti, és talán nem véletlenül van nekik kifejlesztve.


Viszont tegnap ittam a Milli Janga kefíremet. Annyira nézte a picikém, hogy megkínáltam belőle. Rosszul tettem, mert, bár nagyon ízlett neki, kihányta az egészet. Én úgy gondolom, hogy ami tartalmaz bármit, ami az emésztésünk kifejezetten hathat, akkor ne adjunk belőle a babáknak.

2010. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a gyerekorvos javasolta, de csak néhányszor kapott, én is sokág a babajoghurtot adtam neki, most gyümölcsjoghurtot kap. De az aktiviától sem volt semmi baja. 2 éves és makk egészséges!
2010. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Tetszett a nem vagyunk tehenek hozzászólás:) Bár annyit hozzátennék, hogy ha azok lennénk, akkor szénát ennénk, és valószínűleg tehenet sem fogyasztanánk (pedig finom a marhahús):) A tej egyszerűen állati eredetű élelmiszer, mint pl. a hús, vagy a túró, stbstb. Ettől függetlenül activiát én sem adok neki, főleg így nem, hogy ezt belinkelted.
2010. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi házi tejet veszünk, abból príma joghurtot csinált anyósom.

Banánnal keverem, a lányom imádja.

Bolti joghurtból csak magyart és natúrt veszek.

2010. ápr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, activiát még nem evett (16 hós) jogobellat, és könnyű és finomat viszont igen. Remélem nem árt.

A tejjel kapcsolatban viszont nem hiszem hogy ártana, ha valaki nem túl sokat iszik (én napi 1 bögre kakaót), bár a linket nem néztem meg, de azt hiszem ilyet bármely élelmiszerről találsz ha akarsz...

2010. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!