Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érzik általában az első...

Mikor érzik általában az első gyereküket szülő anyák igazán anyának magukat?

Figyelt kérdés
Én mikor szültem magammal voltam elfoglalva. Mikor a gyereket a kezembe tették semmi reakciót nem váltott ki. Hamar el is vitték tőlem, jó ha két pecet volt a kezembe. majd két óra múlva behozták, a karomba rakták. Mikor minden látogatom elment ágyába tettem az ágy végénél a babát. Utána hetekig mint egy gép és mint egy tudós úgy figyeltem a gyereket. Érzelmeim sem voltak felé. Talán a harmadik hónapban érintett meg az anyai ösztön, hogy szeretem a gyerekemet és mi már egy család vagyunk. Másoknál hogy működött?
2010. ápr. 22. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit igen :( És ezt nagyon bánom :( Mindig azt hittem hogy iszonyú érzelmes leszek terhesen és a szülésnél, de nem így volt. Teljesen természetesnek vettem, szülésnél pedig annyira ki voltam már hogy azt sem tudtam hol vagyok. Így visszaemlékezve az első napokra, hetekre , én sem volta túl érzelmes, valahogy sodortak az események,tettem a dolgom, nem ültem le elmélkedni ezen. Már bánom :(
2010. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonlóan mint nálad,cikinek éreztem,hogy ezt érzem.Én a védőnővel tudtam erről beszélni,azt mondta,hogy ez teljesen normális-hozzáteszem,nem voltam depis,v. ilyesmi-csak van aki nem valja be,van akit meg tényleg elöntenek az anyai érzések.

Minden jött ösztönszerűen,hogy mit kell csinálni vele,de a az érzés nem,pedig szoptattam is(nem volt vele bajom,de nem imádtam szoptatni,természetes volt).

Persze jó érzés volt nézni amikor aludt pl.,és rossz volt amikor fájt a hasa és nem tudtunk mit tenni,de ennyi.

Zavart,hogy nem tudok vele kommunikálni.Ahogy nőtt,egyre jobb lett,most már 18 hónapos és néha most jobban aggódom mint amikor töpörödött volt.

Mondjuk,azt hozzá kell tenni,hogy én nem vagyok para anya és nem vagyok az a mártír tipus sem.

Én úgy gondolom,hogy ő született egy családba és neki is meg kell tanulni alkalmazkodnia egy bizonyos szintig egészen kis korától fogva,úgy hogy mindenkinek jó legyen.

Nem kell mindent feláldozni a gyerekért,hiába ő az első sokminden szempontból.

Úgy nézem ez nálunk beválik,szeretetben és békességben élünk hárman,a lányunk meg egy eleven,mosolygós,barátkozós, kiegyensúlyozott csajszi.

2010. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első 6 hét szintén robotolással telt, csak ezt akkor nem láttam. Aztán valahogy utána jobb lett, és ez változott is. 2 hónapos volt a lányom amikor először hagytam anyukámra, átjött rá vigyázni amíg elmentünk a férjemmel vásárolni, na annak az lett a vége hogy én mint egy idegbeteg rohantam hazafele, ahelyett hogy élveztem volna hogy kirobbanhatok az állandósult időbeosztásból. Valahogy akkor jöttem rá hogy valóban anya vagyok, talán azért is rohantam haza az én kicsi kis csöppségemhez, aki most már 13 hónapos. Azt nem mondom hogy nem voltak érzelmeim felé, mert már a szülőszobán is elfogott egy csodálatos érzés amitől sírni tudtam volna de nem mertem mert azt hittem hülyének fognak nézni ahogy őt a mellemre tették, szóval valami volt már akkor is csak az utána következő nehéz hetek ezt elnyomták. Ja és annyira figyeltem rá hogy nehogy már az első 1-2 hónapban el legyen kényeztetve, nem mertem még annyit sem hogy kicsit rajtam szunyókáljon, halljam ahogy szuszog a mellkasomon, na ezt már bánom...
2010. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor megszületett a kisfiam vártam a nagy eufóriát, de semmi. Jó pár napig nem nyitotta ki a szemét, pedig a többi baba már javában pislogott. Én nagyon "akartam", hogy mikor néz már végre rám, aztán mikor végre kinyitotta a szemét, azt mondtam, na szevasz kishaver én vagyok az Anyukád és elöntött a boldogság. Kb 3-4 napos volt. Még a kórházban talán 2. napon arról álmodtam, hogy együtt alszunk, tartom a két mellem között, az is nagyon jó érzés volt, azán arra ébredtem, hogy a melleim bedurranva, folyik rólam a víz és csak a mackót szorongatom a cicik közt. Én sem vagyok para anya, sem mártír típus, nálam ez így jött.
2010. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!