Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 vagy 2 bárányhimlő elleni...

1 vagy 2 bárányhimlő elleni védőoltást kap/kapott a babátok? Volt valami mellékhatás utána?

Figyelt kérdés

A mi doktornőnk 2 oltást javasol 1 hónap különbséggel. Azt mondja, ha 1-et kap, attól még lehet bárányhimlős, de szövődmény nem lesz. Ha 2-t kap, akkor egyáltalán nem lesz bárányhimlős.

Mit gondoltok erről? Nálatok mennyit adnak?

Kérem, akik ellene vannak az oltásnak, azok ne válaszoljanak.

Köszönöm.


2010. ápr. 19. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 oltást kapott a lányom 6 hét különbséggel. Semmi baja nem volt tőle. Azt hiszem pont akkor változtattak rajta, mikor őt oltották, mert az első oltásnál még csak egyről volt szó, a doki csak említette a másodikat. 1 hónap múlva a védőnő már kész téynként mondta, hogy az oltás mostmár 2 adagból áll :-D

A himlőt nem kapta el, pedig azóta 3x volt járvány a bölcsiben, oviban :-D.

Érdemes elolvasni:

[link]

2010. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is épp ilyen dilemma előtt vagyunk. Van aki azt mondja nem érdemes az oltást beadatni a kicsiknek, jobb ha most átesik rajta...hát, nem tudom,
2010. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Számomra az egyértelmű, hogy megkapja a lányom, én ezen egy percig sem gondolkodtam.

Köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 19. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom 2-t kapott, minimum 6 hét különbség kell, ezt mondta nekünk a dokinéni.


A lányom pont a 2. oltás előtt 1 héttel együtt játszott egy bárányhimlős gyerekkel, akkor már a doki szerint 90%-os volt a védettsége, aztán megkapta a 2. oltást is, és nem is jött ki rajta a betegség. Úgyhogy nálunk sikeresen "vizsgázott" az oltás :)

2010. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az en fiam kettot kapott 5 het kulonbseggel.

Erdekes, mert a vakcina tajekoztatojaban az van, hogy egy oltas is eleg babaknal, kisgyerekeknel, de mi az egyik legjobbinfektologushoz jarunk oltasra es o alapban azt mondta, hogy ketszer adja be. Mivel vakon bizom a szaktudasaban, igy nem kerdojeleztem meg. A 2. babamnak es ketszer adatom be emiatt.

2010. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!