Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a sok utalás a bioszköny...

Mi ez a sok utalás a bioszkönyvre?

Figyelt kérdés

A gyk népe sokszor hivatkozik a biosz könyvre, ha valaki bugyutaságot kérdez teherbeesésről, védekezésről. Főleg az így, vagy úgy teherbe lehet-esni jellegū kérdésekre gondolok. Arra határozottan emlékszem, hogy a miénkben csak az embrionális fejlődésről volt szó, de az régen volt, most belelapoztam a friss bioszkönyvekbe. A 8. és 11. osztályban kerül elő a téma. Szigorúan a fogantatástól az egyedfejlődés, valamennyi a szülés mechanizmusáról és a szoptatàsról.

Aki a biiszkönyvet emkegeti, melyikre gondol?


2016. aug. 4. 07:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak átvitt értelemben emlegetik.

Benne van a bioszkönyvben, az annyit jelent, ezt egy gyerek is tudja..

Alapműveltség is hiányos.

2016. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt mégse írhatják, hogy vedd elő a matekkönyved! :)


Azért, mert a szaporodás a biológiához tartozik, ha nem is minden biosz könyvben, de valamelyikben fellelhető az emberi test és egyéb tartozékok használati utasítása részletesebben.

2016. aug. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt arra, hogy jó lenne, ha mondjuk az ember szaporodását már negyedikben tanítanák, így elérhető lenne, hogy hamarabb tanuljanak róla, mint ahogy elkezdenek élőben is tapasztalatot gyűjteni.


Másrészt, azért mire ide eljutottunk bioszból, azért ami generációnk valahogy csak összeszedett annyi információt, hogy nagyjából tisztában legyen azzal, hogy mitől és miből lesz a gyerek.


Egyébként a felvilágosító órákat már hatodikban elkezdik, elég jól kitérnek a védekezésre, a gumi fontosságára, a nem kívánt terhesség következményeire, meg arra, hogy a gyerekcsinálás az, mikor a fiú bedugja a fütyijét a lány puncijába, aztán a petesejt és egy darab spermium találkozik, beágyazódik, és tádámmm, kész a baba.


Ehhez képest azért elég durván hajmeresztő kérdések szoktak születni, ilyenkor én a vén, 30 éves fejemmel csak remélem, hogy trollkodik az illető. De sajnos nem mindenki...


A tévhitekről és egyéb marhaságokról nem is beszélve. Ezeket hogy honnan szedik, azt el se tudom képzelni.


És akkor jönnek naponta az ilyen baromságok, hogy szűz lány elsőre nem eshet teherbe, hogy a megszakításos közösülés alatt egyáltalán nem lehet teherbe esni (soha, semmikor, totál biztonságos), hogy ha egy nappal rövidebb ideig van meg, akkor terhes-e, és a kedvencem a "lehetek-e terhes", mert itt azt távolról meg tudja mondani valaki, de tesztet azt nem venne, mert minek.

Lehet-e terhes, ha a pasija a múlt hét kedden kiverte magának, azóta nem mosott kezet, úgy cserélt WC papírt, ő azzal megtörölte a puncit pisilés után, és bejuthatott-e sperma.

Illetve a tegnap szexeltem, azóta hányok, fáj a mellem, nőtt a hasam, félek, hogy terhes vagyok.

Plusz a "minden tesztem negatív, azóta ötször megjött, de akkor is biztos hogy terhes vagyok" típusú kérdések.


Szerinted, aki annyit tud, mint egy átlagos 12 éves (kuki a punciba, a gumit hova húzzuk, petesejt és sperma találkozik, vérzés kimarad), az tényleg tesz fel ilyen kérdéseket?!

2016. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Most ilyenekre mit lehet írni?!?!? Komolyan, hát mit írjon az ember?!

2016. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Szó szerint a biosz könyvre szikrak hivatkozni, és nem átvitt értekemben.

Ráadásul olyan kérdéseknél, hogy csak 5 másodopercre tette be, meg fürdővízbe került spermától lehet- teherbe esni.

Ezek azért nem az"alapmūveltség" kérdései, és lássuk be, max. szájhagyomány ztján lehet megtanulni.

De átfogalmazom a kérdést? A válaszolóknak miért könnyebb a hülyike kérdésnél a nemlétehő biosz leckére hivatkozni, mint korrekt módon válaszolni, vagy lapozni?

Mimentán nincs normális tananyag ezzel kapcsolatban, sem kielégítő felvilágosítás.

2016. aug. 4. 07:31
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Itt írtam :)


Bioszkönyvben azért az benne van, hogy a termékenyítés hogy történik, az hogy a sperma fröcsög minden felé, a kocsi, a hasa olyan lett, a lába felhúzva....ettől terhes e, jellegű kérdéd elég abszurd. :)

2016. aug. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én azt látom, hogy sokan inkább magas lóról leosztják a sokszor kamasz kérdezőt, ahelyett, hogy érdemileg segítenének neki, mégha buta is a kérdés.

A felvilágosító órák meg legtöbb helyen eleve hiányosak, az meg tuti bztos, hogy mélységében nem mennek bele a dolgokba.

2016. aug. 4. 07:38
 8/23 A kérdező kommentje:

6-os! Na erre pont nem ad választ a bioszkönyv, sem a felvilágosító óra.

A szūzlány elsőre nem lehet terhes szöveget meg màr az én kamaszkoromban is fújták a fiúk, ahogyan sok lány be volt tojva, hogy a strandon teherbe eshet a víztől.

2016. aug. 4. 07:42
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem érdekel senkit a sok süket duma.

Amikor a 14 éves kamaszok arról perfekt fel vannak világosítva, hogy mi az anál, a milf, a gruppen, cuckold, a BDSM, a DP, stb, akkor hadd ne sajnáljam már meg őket, hogy annyi eszük azért nincs, hogy információ szerzésre használják az internetet.

És biztos vagyok benne, hogy a fenti infókat sem a bioszórán meg a védőnőtől szerzik, de azt valahogy fejből-helyből ide le tudná pötyögni 10 kamaszból 9, hogy anális szex előtt hogy "kell" előkészülni, hogy ne legyen kakis a kuki, meg mondjuk a csaj ne repedjen fel a háta közepéig.


Erre nézz oda, hát nem pont a felvilágosító tartalmak vannak olyan ravasz módon eldugva, hogy egyszerűen képtelenség válaszokat keresni...?! Hogy oda ne rohanjak.


Képzeld, mi se onnan tudjuk, hogy nem lehet teherbe esni, ha a pasit a kocsi hátsó ülésen lekezeled, és mindenhova fröcsög, mert ötszázszor csináltuk, és nem lettünk terhesek.

De valahogy nekünk mégis egyértelmű a válasz.


A legtöbben csak a "matekig" jutnak: négyzetre emelik a szoknyájukat, összeadják magukat mindenkivel, és kivonják magukat a felelősség alól.

2016. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
4-es, ha hülyeségnek érted a kérdést, akkor semmit. Ha elfogadod, hogy a fiúk a minimális bioszon kívül még a felvilágosító órán sem nagyon hallanak a nõk mūködéséről, akkor elmagyarázod neki.
2016. aug. 4. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!