Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttátok a Híradót? A Fidesz...

Láttátok a Híradót? A Fidesz visszaállítja a gyes-gyed rendszerét?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 20:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem bölcsi a kevés (a mi kis kerületünkben Kispesten van 6), hanem rossz a területi elosztás.

Meg pazarlás (tudom magam ellen is beszélek), hogy a gyes mellett lehet dolgozni 8 órában.

Régen csak 4 órában lehetett, amikor én visszamentem a nagyfiamnál (2002 összel) utolsó 3 hónapot le kellet mondani.

A kolléganőm visszajött a gyereke 2 éves korában, ahogy letelt a gyed, és kapott fizut, meg gyest is.

2010. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó előttinek: van 2 évig gyed, csak jogosultnak kell lenni rá, vagyis kell hozzá a ledolgozott idő. És igen, jó volna ha visszaállítanák. Nem mindenhol van hova rakni a gyereket 2 évesen, pl itt falun nincs lehetőség, és a közeli városban, ahol dolgoznék, ott sem lenne hely (1 bölcsi van). Pedig visszavárnak a munkahelyemre. Vállaltuk a kistesót mire a nagy 2 éves lesz, hogy legalább ővele nincs ilyen téren gond, és a természet megoldotta, hogy itthon maradhassak oviig mindenképp a kicsikkel, (ikrek), szóval így nekem nincs gondom ezzel, de van akinek van. És sajnos van akinek az a 25-30e is számít, és a plussz egy év persze.

Az tényleg talán pazarlás, hogy 8 órában lehet gyes mellett dolgozni, lehessen 4-ben csak.

2010. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
na ja,szegény ember az,aki még ígérni sem tud!
2010. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
64%

GYED az most is a gyerek két éves koráig van, mint eddig. A harmadik évben járó juttatást törölték el.

Csak szigorítottak a feltételén, ami egyébként jó, mert eddig elég volt ha megtudtad hogy terhes vagy bejelentetned magad 1-2 hónapra, aztán táppénz és aztán maximum GYED. Na most ezt nem lehet megcsinálni. Ami azért valahol igazságos azokkal szemben, akik tényleg dolgoznak és fizetik a járulékokat.


És a bölcsi hozzászólashoz, 3200 település van ma Magyarországon és az hogy van olyan város (városrész) ahol sok van, még például a kisfalvakban nem lesz, És mégha aközeli városban van is bölcsőde, oda a városi gyerekek fognak járni. Meghát azért kétévest reggel hatkor behurcolni mindennap a városba több tíz kilométerről. És a nagyobb meg jár a falusi oviba vagy ő is a városba? Áh nem átgondolt és kidolgozott ötlet volt ez.

2010. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!