Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjak a munkahelyemen,...

Mit mondjak a munkahelyemen, ha vizsgálatokra megyek?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok, a munkahelyemen viszont még nem akarok szólni legalább 2 hónapig. Ha megyek a nőgyógyászhoz, laborba, vagy védőnőhöz, akkor szabadságot kell kérnem? Viszont nincs már csak 4 napom :-( Ezt ilyenkor hogy lehet megoldani?

Nemrég voltam itthon 2 hétig táppénzen /akkor még nem tudtam, hogy babónk lesz :-)/, úgyhogy nem hiszem, hogy ebben az esetben is szóba jöhetne a betegállomány.


2008. szept. 28. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Igazából 2 hónapig nem is igazán kell miről szólni, egyszer fogsz elmenni a nődokihoz ez idő alatt, arra meg csak ki tudsz találni valamit. A köv orvosi vizsgálat a 12 héten szokott lenni, és nagyon sok helyen eddig nem is kell menni védőnőhöz, mert csak utána adnak kiskönyvet.

De különben sokféle okból mehet az ember laborba, meg nődokihoz is. Csak te gondolod az állapotodból kifolyólag, hogy biztos egyből arra gondolnak, hogy terhes vagy. Ha viszont beszéltél arról, hogy tervezitek a babát akkor nincs ötletem.

2008. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Betelefonálsz, hogy: gyerekek csőtörés van, várom a szerelőket, nem tudok bemenni..., vagy ilyesmi. A lényeg, hogy előre nem tervezett dolog, ami miatt érthető okokból nem tudsz bemenni. A védőnőt viszont ne hagyd ki, mert ha van kiskönyved már nem rúghatnak ki, nekem már 6 hetesen volt. És próbáld egy napra tenni a dolgokat. Pl. aznap menj laborba, amikor védőnőhöz v. dokihoz. És ha hamarabb végzel még be is tudsz menni dolgozni, mondván kint voltak a szerelők és megcsinálták amit kellett, így a szabid is megmarad.
2008. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!