Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sima táppénz összege megegye...

A sima táppénz összege megegyezik a passzív táppénzel?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki passzív táppénzre kényszerülök és nem tudom annak mennyi az összege!Valaki jártas a témában?30 hetes kismama
2010. ápr. 15. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen ugyanúgy 60 (50)%, azzal a kitétellel, a passzív táppénz, a biztosítási jogviszony megszűnését követően folyósított táppénz maximális egy napra járó összege a minimálbér 150 %-nak harmincad részét nem haladhatja meg, azaz jelenleg a 73.500 Ft-os minimálbér figyelembe vételével a passzív táppénz napi összege maximum 3.675 Ft lehet a 2010. január 1-jén vagy azt követően kezdődő keresőképtelenség vonatkozásában.

Miért kell a passzív táppénz? Tudod, hogy mi a helyzet a juttatásaiddal, ha nem leszel munkaviszonyban? És a passzív táppénz 30 nap lehet.

2010. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy csak 30 nap!Megszünik a cég ,ahol voltam!De már sima táppénzen vagyok december óta!De a cég megszünésével megszünik a munkaviszonyom is!Így a sima táppénz nem jár tovább!Csak még egy hónap passzív!És utána mehetek munkanélkülire!És onnan majd TGYÁS,GYED!De lehet ,hogy kihagyom ezt a passzív táppénzes dolgot és egyből megyek munkanélkülire!Nem tudom ,hogy lenne a jobb...Nem vagyok otthon ezekben a kérdésekben!:(((De épp most olvastam,hogy van itt egy másik kismama is aki így járt!Ez akkora szívás!!!
2010. ápr. 15. 15:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg nagy szívás, de ha munkanélküliről mégy szülni, akkor legalább kapod a juttatásokat! Majd ne felejts el tgyás és gyed között újra bejelentkezni álláskeresésire, (elég egy-két nap) majd megigényelni a gyed-et és utána lemondani az álláskeresésit! Tudom bonyolult, de muszáj így csinálni, különben nem jár a gyed:)

Jó babavárást!

ҝ

2010. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ÓÓÓÓÓÓÓ ezt nem is tudtam!!!De köszi!!!Tehát fél évig kapom a TGYÁS-t és utána megint a munkanélküli(pár nap,)és akkor igényelhetem a GYED-et!Jól értem???
2010. ápr. 15. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert a gyed igénylésnél be kell jelentve lenned az igényléskor is, kivéve a passzív gyed-et:)
2010. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagyis akkor nem kell, ha tgyás alatt szűnik meg a munkahely:)
2010. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!
2010. ápr. 15. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!