Milyen játékokat, szabadidős, főleg otthoni programokat tudnátok ajánlani 4-5 éves kisfiúnak délutánokra? Ti miket szoktatok csinálni kisfiatokkal?
A kisfiam 5,5 éves, nagycsoportos.
Hétköznap délután viszonylag kevés idő van az ovi-munka után- de mi jellemzően ezeket csináljuk otthon (ha tudok, linkelek is,hátha nem ismered őket):
- Logico feladatlapok
(van 4 éveseknek való is, sokat lehet belőle játékosan tanulni)
- LÜK-öt mi is használjuk (6 lapos, BAMBINO nevű változat való ovisoknak):
- társasjátékok, kártyák, pl. ilyenek:
* UNO
* Monkey business (nagyon ügyesnek kell lenni a felakasztgatással, javítja az egyensúlyérzéket, finommotorikát és nagyon vicces):
* Sapientino tollas játékok (egyedül is játszható)
(a földrajzos mellett van biológia-élőhelyes, kezdő angol de mesefigurás is, ahol színek-számok-formák témakörben lehet tanulni, játszani)
- kisvakondos betűjáték (olyasmi, mint a scrabble, csak képekkel, direkt ovisoknak)
- nagy klasszikus a ki nevet a végén (nekünk ez is kisvakondosban van meg):
- szeretünk HAMA gyöngyökkel képeket kirakni (tudod ez az, amit egy műanyag tüskés formára kell felrakni és sütőpapíron, vasalóval megmelegítve lehet kész formát varázsolni belőle- vannak sötétben világító, neonos gyöngyök is, így mostanában éjszakai formákat/fényeket csinálunk, nőnapra vitt a kislányoknak az oviba színes szivecskéket meg hasonló- nagyon jó kézügyesség- és koncentrációfejlesztő)- a MINI nagyon pici, a MIDI a jó méret (kompatibilis az IKEA dobozos gyönggyel is, de a SES márkával nem, még alaplapokban sem!)
- szereti a földgömböt, országokat, zászlókat mostanában, így ezel az egyszerű kvartettes kártyával is játszunk (felismerőset, hogy melyik országé vagy memóriát, párkeresőt stb.):
- direkt tanuló földgömb kicsiknek ez a VTECH játék (igaz, angol nyelvű, magyar szoftverrel nem is létezik- de lehet joystickkal irányítani, íd feladatokat, pl. keresd meg az adott állatot vagy tengert, sivatagot, földrészt stb.)
https://www.youtube.com/watch?v=-LGhdXcZGWo
- a legonál mi jobban szertjük a PLAYMOBIL szetteket, figurákat, szerintem ezekkel valahogy jobban lehet szerepjátékozni, de kinek mi jön be.
(nálunk most lovagos, harcos, váras témák a menők, de ezernyi más is van)
- nagyobb fa vára van, azzal kombináljuk pl. a playmobil katonákat (felhúzható rostély, börtön, létra stb.)- és elemeire szedhető- szóval praktikus is és nem kell minden alkalommal órákat tölteni az összerakással:
(nekünk figurák nélkül van meg, a régiójátéknál vettük, nem olyan olcsó, de tényleg szuper, nagyméretű)
- GEOMAG- konstrukciós játék mágneses pálcikákkal és formákkal és fém golyókkal:
(van a foszforeszkálós, glitteres, járműkreálós stb. szetteken át minden)
- retronak számít, de most kezdi a kisfiam megszeretni a JAVA építőjátékot, nekünk ez van meg (műanyag):
- mindenféle színező, feladatmegoldó papír alapú kis gyakorlófüzet féleség (lehet matricás, útvesztős, pontösszekötős- sok helyen az ovikban is lehet venni havonta ilyen előfizetéses rendszerbe újságokat stb.)
Ezeket szeretem (mert többször megoldható, fénymásolható):
(a linkelt könyvesbolt egyébként is jó, tele értelmes kiadvánnyal megfizethető áron)
Nagyjából ilyeneket :)
Hétvégén, ha több idő van, akkor:
- gyurmázás, rajzolás, mázolgatás
- KINETIKUS homok
- kukoricapufi gyurma
Szoktunk már sakkozni is, puzzle-t rakni, sokat olvasunk, próbálkozunk a szólánccal (még nem mindig hallja meg az utolsó betűt), kitalálós kérdésezünk stb.- ezeket lehet főzés közben, házimunkát végezve is, játékosan.
Ennyi jutott hirtelen eszembe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!