Olyantól kérdeznék, aki volt tengerparton 1,5-2 év körüli gyerekkel?
Fényvédelem a legfontosabb. 11-16 óra között tengerparton nem vinnék ki kisgyereket.
Ráadásul a víz visszaveri a napsugarakat, így még erősebb a sugárzás vízben, víz mellett. Fennmaradó időben is magas faktorszámmal kenném.
A sós víz nem árt, de utána le kell zuhanyoztatni. Az, hogy vizes, önmagában nem gond, ha amúgy 35 fok van kint. Papucs (műanyag, merev, rögzíthető) javasolt a sziklák, kagylók, tengeri sünök miatt.
persze, 11 és 16.00 között mi sem vagyunk kint, eleve olyankor ebédel alszik stb.
na de amíg játszik a parton, bekenve, addig is legyen azért rajta body vagy valami? vagy elég ha az úszó pelust adom rá? csak mert akkor nem kell attól félni hogy vizes lesz a ruha és megfázik...vagy inkább legyen kicsit nedves a ruhája, mint hgoy pucér legyen még ha be is van kenve?
homokos partra megyünk, de gumi szandállal, sapkával készülök
Kagyló, tengeri sün ott is előfordulhat (vagy üvegcserép), így szandál szerintem muszáj.
Jómagam extrém fehér bőrű vagyok, így felnőttként is egy kisgyerek bőrét viselem magamon, ha napról van szó. Én pl. egy vékony fehér pólóban szoktam vízbe menni. Az a felsőtestem nagy részét védi a sugárzástól. Mondjuk én magamon is hagyom, de kisgyerekről célszerű levenni a parton, hogy megszáradjon a bőre - én felnőttként kevésbé vagyok érzékeny a "vizes ruhában megfúj a szél" dolgokra.
Body nem kell, hiszen nyáron ha kint van a dereka, semmi baja nem lesz. Sima, vékony fehér póló és annyi. De ha sötétebb bőrű, akkor az sem feltétlenül kell.
A lányom ennyi idősen sötétebb bőrű volt, mint én. Amikor én már kezdtem égni ugyanannyi faktor alatt, neki még semmi baja nem volt. Tehát a bőr árnyalata, védekezőképessége is számít azon túl, hogy gyerekbőr.
Persze sapka, fényvédő krém mindenképpen kell, azt még fekete bőrű gyerekre is tennék. Illetve égést csillapító habot, kenőcsöket a biztonság kedvéért pakoljatok előre. Ha hirtelen kell, akkor sok idő, amíg találtok egy gyógyszertárat.
Ha napszúrást kapna: sötét szobában fektetés, orvosnak megmutatás, sok folyadék.
Ha napallergia jelentkezne (csalánkiütés): hideg víz, azonnal zárt helyre vinni és amíg nem múlik el, addig 2 métert se menjen direkt napsütéses helyen.
Plusz: fa soha nem ad tényleges árnyékot. Fa alatt ugyanúgy le lehet égni. Teljes árnyékot csak épület ad. A falevelek mozgása miatt ugyanúgy lejut a sugárzás, mint nyílt terepen, csak nincs annyira meleg ott. Szóval fa árnyékában ne bízzatok meg, kezeljétek őgy, mintha nyílt napon lenne.
Mi Selcén voltunk, a víz a strandon lassan mélyült. 20-22 fokos volt kb szerintem, de a parton elég meleg volt, ott pancsolt. Beljebb csak velünk jött, ahol nekünk is kb térdig ért, de ott keveset volt csak.
Bőségesen bekentem naptejjel, meg volt rajta sapi. Fürdőpelus volt rajta. 35-38 fok volt amikor mi voltunk, ilyen melegben akkor sem fázik meg, ha vizes pólóban van. :)
Vittünk kisvödröt, autót, amire pakolhatta a kavicsokat, lapátot. Teljesen jól elvolt. :)
Mi 2,5 évessel voltunk. Sapka, naptej alap. Én fürdőnadrágot adtam rá.
Ami neki nagyon bevált, az a úszógumi, aminek van alja, bele lehet ülni, alul kilóg a lába, és lehet benne tologatni. Így az apjával bementek egész messzire. Maga a pancsolás nem izgatta, zavarta a hullám.
De ebben az úszógumiban a tengerbe és a medencébe is szívesen bement.
A parton pedig napernyő alatt ültünk végig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!