Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka, aki most...

Van olyan anyuka, aki most várja második babáját, és a kettő közt max 1,5-2 év a különbség?

Figyelt kérdés
Én is most várom a második babámat, és érdekelne, hogy miből fogtok újat venni, és mi az, amit örököl a nagyobbtól. (cimusüveg, kiságy, stb. ami kell) Én még csak a ruhákkal kapcsolatban döntöttem, nem sok újat veszek, hiszen a kis korkülönbség miatt még nagyon jók, divatosak a régi ruhák is.
2010. márc. 25. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én már megszültem,kis korkülönbséggel,11 hónap,igy is érdekel,vagy csak várandósan?
2010. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én három év korkülönbséggel sem vettem új ruhákat...Fel sem merült, hogy kimehet a divatból...
2010. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

11 hónap korkülönbséggel szültél 2 gyereket?!

azt hogy csináltad?

2010. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1.kisfiam: 2008.07.18

2.kislány 2009.06.12

6 hetes elvonás után sikerült ujra terhesnek lennem:-))

2010. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen persze, úgy is érdekel.

de nemcsak ruha, hanem az összes többi dolog.

Én cak példának írtam, hogy ruhákból tuti nem veszek újakat, viszont a többit nem tudom, de érdekel mindenki véleméyne

2010. márc. 25. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk majdnem napra pontosan 18 hónap a korkülönbség.

A nagynak vettünk egy állítható hosszúságú ágyat, így a kicsi megkapta a rácsos ágyat. Vettünk a picinek egy cumisüveget. Egy-két első ruhát, amit majd neki is félrerakunk. Majd ha akkora lesz, cipőt mindenféleképpen újat veszek, bár a nagynak van egy cipője, amit kb. kétszer tudott felvenni, azt még megkapja a kicsi.

A tartós dolgok adottak: bébiőr, légzésfigyelő, babakocsi, babahordozó (erre azért varrtam egy új huzatot, mert már sok babát kiszolgált). Valószínűleg majd egy új gyerekülés is kell, mert a nagyobb elég kis termetű, kis súlyú és nem fogja kinőni, mire a testvérkéje tudná már használni - de ez még egy kicsit arrébb van.

Textilpelust venni kellett, mert a kicsi nagyon sokat bukik.

2010. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 22 hónap lesz a különbség.

A rácsos ágyat megkapja a kicsi, a nagynak veszünk majd újat. Testvérfellépőt veszünk még, először a nagy babakocsira, aztán meglátjuk a kisebb sportkocsira is kell-e.

Textilpelenka, babakocsi, hordozó, cumisüveg, légzésfigyu, ruhák, kiskád, stb mind megvannak.

Mellszívó és mérleg kell majd még, azok kölcsön voltak itt.

2010. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

11 hó korkülönbséges


mi beszereztünk pár darab,csajosabb ruhát(max ha 10.000ft-ot elköltöttünk)

meg textilpelenkákat vettünk

meg ugye ami kellett kisméretű pelus

azonkivül semmi mást:-)

cumisüvegek rengeteg van,nem kellett venni,csak pár uj cumit vettünk rá

3 db kiságyunk van,igy azt se kellett,a nagyobb pont kinőtte a hordozót,és a babaülést,igy azt se kellett...

az első gyerekre elment közel 500.000ft, másodikra max.25.000ft...

2010. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónap lesz a gyerekek között, de semmi újat nem vettem. A kicsinek akarok 1 pihenőszéket, mert közben családi házba költöztünk és ezt praktikusnak találom, a nagyobbik kap 1 ágyat, aminek széle van.
2010. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk 22 hó van a két lány között.

Kisruhát nem vettem a kicsinek :-)

A nagy kapott egy új rácsos ágyat (sima ágyban nem marad meg), 70x140-est, amelynek levehetőek később a rácsai. A kicsi költözött a régi kiságyba.

A kicsi kapott névre szóló plédet (a nagynak is van).

Fürdető kádat nem kell venni, ahogy pelenkázó szekrényt sem.

A babakocsi és a babahordozó is jó még.

Textilpelenkából szinte egy sem bírta ki a két évet, tehát abból új garnitúra kellett.

Ezenkívül vettünk egy mei-tait. Ebben hol a nagyot, hol a picit cipelem :-)

Orrszívót vettem újat, mindkettőre ráírtam, hogy melyik kié :-)

A nagy most kap székmagasítót, mert a kicsi megy az etetőszékbe, de a nagy még nem éri fel normál székről az asztalt.

Játékok minimálisan, csak amit kapott a látogatóktól, hiszen sokmindent örökölt.

Utazóágyat viszont vettem mégegyet, használtan 3000ért. Ezt a nagy kapta, az emelőbetétes lett a kicsié. Az összes rokonunk messze lakik, így látogatóba mindig egész hétvégére megyünk.

Az egyik hozzászólónak : pihenőszék :-)

Hát mi pont hogy elpakoltuk, szinte életveszélyes volt, ahogy a nagy próbálta benne ringatni a húgát. Egyszerűen nem lehetett fél percre sem hátat fordítani nekik :-)

2010. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!