Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a pár éves gyereketeket elcserélték a kórházban? Vissza cserélnétek a vér szerintire?

Figyelt kérdés
Régebben volt ilyen esetről szó a tv-ben , most eszembe jutott és kíváncsi vagyok ki hogy vélekedik ezzel kapcsolatban ?
2010. márc. 23. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Húúúúú nehéz kérdés...

Ha most valaki azt mondaná, a fiam nem az enyém....

Dehát én neveltem fel, ő az enyém.

Egyszer volt egy ilyen film is.

akkor vették észre, hogy elcserélték a kisfiúkat, mikor kiderült, hogy nagyon beteg az egyik, és így találták meg az igazi szüleit. A filmben kicserélték a gyerekeket, de utána szoros barátságban maradt a két család.

2010. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem adnám, mondhatna bárki bármit. (gondolom most, hogy tudom, ő az enyém)
2010. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elcserélt baba jó helyen lenne, nem cserélném vissza, de azt kérném, h tartsuk a kapcsolatot.

Az én fiam 19 hónapos, nem cserélném el egy "idegen" gyerkőcre, hiszen őt én szoptattam, én voltam vele mikor éjszaka sírt, mikor beteg volt, nekem mondja, h anya, ez szerintem sokkal többet ér, mint, a vérszerinti kötelék.

2010. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kapcsolatba nekem az jutott eszembe, hogy el nem tudom képzelni, hogy lehet egy gyereket elcserélni. A lányomat egy pillanat erejéig láttam a születése után, mivel császáros baba volt, és csak másnap láttam legközelebb, de ezer közül is megismertem volna, hogy az melyik az enyém.


A kérdésre: én nem cserélném vissza, de szeretném nyomon követni az életét a másiknak is és szeretném, hogy valamilyen szinten része legyek az éltének!

2010. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is megkérdeztem ezt, akkor sokan azt válaszolták, hogy igazából mindkét gyereket akarnák maguknak, csak hát ezt ugye nem lehetne. Én nem cserélném vissza, imádom a fiamat, és ha kiderülne, hogy nem ő az, akit megszültem, akkor sem változna az, hogy kit szeretek fiamként. Viszont szeretném megismerni a vér szerintit is, mint ahogy gondolom a másik anyuka is, szóval én azon lennék, hogy kapcsolatban maradjak a másik családdal, és láthassam a másik gyereket is felnőni.
2010. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok, és örülök, hogy szinte mindenki így vélekedik. Én tudom, hogy a lányom a lányom, mindkettő, mert születése után férjem követte mindenhova, és utána ugye már rajta volt a szalag. Az elsőnél még lestem, a másodikat már megismertem:-)

De a lényeg, én is meg akarnám ismerni a vér szerinti babám, tudni akarnék róla, része akarnék lenni az életének, de nem cserélnék. Ha nagyon rossz helyzetben lenne és adnák, magamhoz venném, de amúgy én is úgy gondolom hogy a két család alakítson ki egy jó kapcsolatot, és szinte legyenek egy család:-)

2010. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tavaly volt egy eset, ami Ukrajnában történt. Az akkor 2 éves gyermekről kiderült, hogy nem a vér szerinti szülőknél van, vagyis a kórházban elcserélték őket. Az anya megkereste az "eredeti" gyerekét és vissza akarta kérni a szülőktől, de azok nem akarták adni, ezért perre vitte a dolgot. A bíróság kimondta, hogy kötelesek visszaadni egymás gyerekeit. A legszörnyűbb a dologban az volt, hogy az egyikük egy idősebb testvérrel nőtt fel, míg a másik egyke volt. A csere után az addig testvérrel élő 2 éves gyerkőc sírt, hogy elszakították a szüleitől és a testvérétől, most meg egy idegen nővel kell élnie. A másik kisgyerek is rosszul viselte, hogy hirtelen egy "nagy" családba került.

Rossz volt látni, hogy mi történt ezekkel a gyerekekkel. Ha ilyen helyzetbe kerülnék, biztosan nem cserélnék, de a kapcsolatot szeretném tartani a másik családdal.

2010. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kerdest mar en is ki akartam irni, amikor lattam a tv-ben a filmet. En nem cserelnem vissza, az az enyem, akit neveltem/nevelek. Csaladi szinten is kozvelemenykutatast vegeztem, es meg a 10 eves lanyom is azt mondta, hogy ha a hugarol kiderulne, hogy elcsereltek, akkor is Lara maradna a tesoja, nem engedne kicserelni. :)
2010. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudja valaki,hogy mi a címe annak a filmnek ami erről szól?

köszi!

2011. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!