Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák! Vagy leendő...

Kedves anyukák! Vagy leendő anyukák.! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

17éves vagyok!!!És a fogamzásgátló szedése mellett terhes lettem!!Csak októberben tölteném a 18.-at!!!

Nem igazán szeretném a bébit mert le kéne érettségizni meg szrintem még nem állok készen rá!!El is mondtam a szüleimnek hogy terhes vagyok és erre ők közölték hogy semmi képpen nem mehetek abortuszra!:((mintha nekem ez olyan jó lenne)És ugye bár az van amit ők mondanak mivel nem vagyok 18éves!!!És én így egyedül szülői beleegyezés nélkül nem dönthetek!!!Nem tudom mt csináljak!!El vagyok keseredve!!!Habár a párom mellettem áll!!!De még fiatal vagyok hogy anya legyek!!!!Mit tegyek???


2010. márc. 22. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszélned kell anyudékkal még egyszer vagy ezerszer,ameddig meg nem értik...hogy nem tehetik tönkre az életedet,hogy nem azért lettél terhes mert felelőtlen vagy,hogy még nem vagy elég érett,hogy tanulni akarsz még,és még sorolhatnám... Sajnos szerintem más választásod nincs csak ez,mert valóban kell szülői beleegyezés.Sajnálom,és remélem megoldódik a dolog.Kitartást neked!
2010. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van több olyan ismerősöm is, akik magántanulók lettek, ugyanúgy le tudtak érettségizni, és megszülték a picit. Nagyon nehéz helyzetben vagy! A legkönnyebbnek nyilván az abortusz tűnne, de gondold jól át, nehogy később megbánd. Aztán ha megszülöd, akkor örökbe is lehet adni, ha nincs más megoldás. Sok gyermektelen pár örülne neki. Ha átgondoltad, és biztos vagy a döntésedben, beszéld meg ezt a pároddal és a szüleiddel is. Érthető, hogy nem akarnak abortuszt, de bárhogy is döntesz, ez a te életed, ezt nekik is meg kell érteniük. De még egyszer mondom, hogy alaposan gondold át!
2010. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Huh, hát ez bizony kemény dió!!! Sajnálom, hogy így alakult.


A szüleid, azon kívül, hogy köteleznek a szülésre, mit mondtak? Ők hogyan képzelik el a jövőt? El fognak tartani Titeket? És a babát is? Támogatni fognak a tanulmányaid elvégzésében? Vagy azt gondolják, majd örökbe adjátok? Nemes cselekedet lenne, de azért ez biztos, hogy pokolian megkínozná a lelkedet, és lehet, hogy nem is tudnál lemondani a babáról, vagy ha mégis, örök életedre bűntudatod lenne esetleg.

Azért ez semmiképpen nem olyan helyzet, amit egy "megmondtam és punktum"-mal el lehet intézni...

A párod szeretné a babát?

Végülis ha megkapjátok a megfelelő szülői támogatást, akkor nem elképzelhetetlen a dolog, hogy felnevelj egy kisbabát. Hidd el, még 30 éves fejjel is ijesztő az elején, ez azért a hormonok műve is, sok idő az a 9 hónap, mire a kezedben lesz (lenne) a babád, fel fogsz készülni, és meg tudod oldani.

2010. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

HÁt elég nehéz helyzet.Én augusztusban szültem a fiam és októberben töltöttem be a 18-at(ennek már 10 éve)

Az én szüleim teljes mértékben rámbízták a döntést.Támogattak és nagyon sokat segítettek.Amíg gyesen voltam vele esti tagozaton leérettségiztem és megcsináltam egy számítógépes tanfolyamot.Néha bevállalta a nagymama és akkor élhettünk is egy picit.Itt arra gondolok hogy egy mozi vagy egy buli ugy fél évente 1x.

Azóta eltelt 10 év.1 éves volt a fiam mikor az apja elment.Nem jöttünk ki.Rá 3évre lett egy barátom akivel azóta összeházasodtunk és született még 2 gyermekünk.De ez mindenki esetében más.Az örökbeadásról én sem akartam hallani nem tudtam volna azzal a tudattal élni hogy van valahol egy gyerekem azt sem tudom szeretik-e jó ,sora van- e, nem éhezik- e stb.Vagy abortusz vagy marad.Én úgy döntöttem marad és nem bántam meg.De nehagyd hogy ők döntsenek hiszen nem az ő életükről van szó hanem a tiédről.

Mennyi idős a párod?

Azért arra is felkell készülni nembiztos hogy ez a kapcsolat 10 év utánn is kapcsolat lesz.

Ha úgy döntesz elveteted akkor is lehet még babád pár év múlva ha már úgy érzed készen álsz és éltél is egy picit,valósítottál meg a céljaidból valamit.Egy gyerek mellett sem lehetetlen de sokkal nehezebb.Akkor már ő lesz az első mindíg,mindenben.

Egyébként az abortuszt már nem kaparásos módszerrel csinálják mint régen hanem vákummal.Így kevés a kockázata a szövödményeknek.És biztos hogy lehet még babád.

De semmiképp nem a szüleidnek kell eldönteni ezt,gondolom ők sem szeretnék ha pár év múlva megkapnák hogy ők kényszerítettek arra amit te nem akartál.

2010. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
A kolléganőm 14 évesen szülte a lányát, aki most 25 éves és van egy tündéri két hónapos kisfia. Nem hinném, hogy a "boldog nagymama" visszacsinálná a történteket. Kondszolidált, rendes, normális emberek egyébként. Ha a szüleid bevállalják a gyereknevelést, akkor fontold meg, biztos az abortuszt akarod-e. Nézz meg az utcán egy pici babát, és gondolj bele, hogy egy ilyen pici lényt ölsz meg. Nem akarom átterelni a témát az abortusz=gyilkosság témára, ebből nyilván érzed, hogy én nem tudnám megtenni a helyedben, de ebben csak te dönthetsz, senki más helyetted, és a szüleidnek is tiszteletben kellene tartaniuk a döntésedet, ha nem akarod a babát. Kívánom, hogy a mindenkinek legjobb döntést hozd meg!
2010. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát először azt döntsd el, hogy TE mit szeretnél. Nehéz döntés, de valami megoldást választanod kell. Ugye a lehetőségeid: megszülöd és felneveled, megszülöd és örökbeadod, vagy elmész abortuszra. Legyél vele tisztában, hogy mit akarsz. És ha te már biztos vagy a döntésedben, akkor próbáld meggyőzni a szüleidet, ha szükséges. Ha úgy döntenél, hogy nem akarod megtartani, de a szüleid ebbe nem egyeznek bele, akkor esetleg a megértőbbik nagyszülőhöz fordulhatnál, hogy beszélje rá a szüleidet. Ha ez nem válik be, akkor tudtommal ilyen esetben fordulhatsz a gyámügyhöz is, talán tehetnek valamit. Vagy a családsegítőkhöz. Menj be nyugodtan, és mondd el nekik a problémádat, ha mást nem, tanácsot fognak adni, de lehet, hogy nekik is van beleszólásuk a dologba, vagy valahogy érvényt tudnak szerezni az akaratodnak, hiszen végülis csak egy fél év választ el a nagykorúságtól.
2010. márc. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!Beszéltem anyuékkal...olyan na én akkor most elmondom mi a szitu módon!:)és bevállt!!Nem erőltetnek rám semmit de megbeszéltük hogy szeretnék ha megtartanám a babát és segítenek abban hogy befejezzem az iskolát is!!!és végülis segítenek mindenben!!!:)

És hogy nem várják majd el tőlem hogy a babával egyedül bírkózzak meg!!Anyu segít!!!A párom 20éves....ő is fiatal,de dolgozik és ő is szeretné a babát!!!Azt mondta ha ez a gyerek képes volt a gyógyszer szedése mellett megfoganni akkor meg kell tartani!!:)

Úgy hogy úgy néz ki hogy anyuka leszek!!!!!:)

Azért mostmár egy kicsit jobb hogy tudom számíthatok anyumékra!!!:)

2010. márc. 23. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!