Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korbán hagytátok...

Mennyi idős korbán hagytátok el a cumisüveget/itatópoharat és tértetek át a sima pohárra?

Figyelt kérdés
az én lányom lassan 20 hónapos és még cumiból issza vizet/tejet.Nagyon gáz?Milyen tipusú itatópoharat vagyek neki?Vagy egyenesen pohárból itassan?És hogy tanítsam meg neki?
2010. márc. 21. 21:29
 1/6 A kérdező kommentje:
aventos cumisüvegünk van.
2010. márc. 21. 21:29
 2/6 anonim ***** válasza:

az én lányom 13 hós, és tud pohűrból inni, segítséggel, és tiszta olyan lesz, de mi is még cumisüvegezünk. próbáltam a merev szopókás csőröspoharat- nem tudja. Puha szopós csőrös - azt se tudja.


egy barátnőm még a 2 évesét cumisüvegből itatja.

2010. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ.olyan 6hónapos kor körül vettem neki a dm-es szilikonos-füles itatópoharat,de csak játszik vele és rágcsálja-nem tudja használni,pedig mutatom neki,meg már mindennel próbáltam rávezetni,-nem megy.Több pénzt nem akarok rá álldozni,mert ismerek olyan anyukát a környezetemben aki már vett egy tucat itaópoharat és egyiket sem fogadta el a babája:-(
2010. márc. 21. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Két éves koráig csak cumisüvegből ivott. Akkor kezdte a bölcsit, ott mondták, hogy jó lenne, ha már tanulna otthon pohárból inni. A bölcsiben kezdetben csőrös poharat kapott, akkor már itthonra is azt vettem. A bölcsiben 2 hónap után már csak pohárból ivott, itthon kb. fél év után, amikor a csörös poharát úgy falhoz csapta, hogy elrepedt. Mondtam neki, hogy nem veszek többet, ha így vigyáz rá, azóta csak pohárból iszik. Mondjuk előtte is már napközben pohárból ivott, csak a reggeli esti kakaó volt csőrösből, de mostmár az sem.
2010. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy korábban az enyém sem tudta, hogyan kell a csőrösből inni. Aztán egyszer csak rájött. Nem tudom, mi volt az az isteni sugallat, de egyik percről a másikra rájött, hogy mit kell csinálni.
2010. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Az én kislányomnak sosem volt cumisüvege, egyből pohárból ivott. Nyilván előszőr még fogni kell neki a poharat, de ha azt szokja meg az lesz neki természetes. Hozzáteszem cumija sem volt és nem elvből, bár nagyon nem erőltettem, kétszer próbáltam cumit tenni a szájába, mindkétszer dühösen kiköpte, utána el is dobtam a cumit.
2010. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!