Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát várok és óracsökkentést...

Babát várok és óracsökkentést íratna alá velem a munkáltatóm! Mit tehetek? Ha inkább táppénzre mennék el?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 21:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
"A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a nő munkaviszonyát..." Ez azt jelenti. hogy rendkívüli felmondással viszont igen, és ha a főnök olyan, akkor találhat okot a rendkívüli felmondásra, én biztos nem ugrálnék.
2010. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A rendkívüli felmondást indokolni kell. Aztán a nő elmegy a munkaügyi bíróságra, ahol ha megtudják, hogy terhes, akkor azonnal, gondolkodás nélkül vissza is helyezik, mert egy bíró se hülye... Pláne, ha látszat indokkal lett kirúgva. Ilyet egy munkaadó se kockáztat, ne aggódj, mert NAGYON sokba kerülne az a munkáltatónak.
2010. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezt jó tudni, nekem is ilyesmi gondjaim vannak (lesznek, amint rájön hogy terhes vagyok..)
2010. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Írígyellek "első hozzászóló". Neked ezek szerint kivételesen jó munkahelyed volt. Sajnos a mai világban ha valaki gyereket mer vállalni, és a munkahelyén ezek után a jogaira akar hivatkozni, azt bizony úgymond kiútálják. És nem tudom te hogy vagy vele, de én olyan helyen ahol így kezelnek nem szívesen vagyok.

Mondjuk nekem ebből a szempontból szerencsém volt, rendesek voltak, csak sajnos a babám miatt nem tudtam tovább dolgozni, és hát ugye ilyenkor ő az első.

A babával kapcsolatos költségekre meg nem a terhesség alatt kell elkezdeni spórolni, mert szerintem akkor bele se vágj...

2010. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
19:24-es elmesélhetnéd Te milyen helyzetben vagy!Ha itt nem akarod,privátban!!!
2010. márc. 21. 17:47
 16/16 A kérdező kommentje:
Első hozzászóló Te nem igazán vagy vele tisztában, hogy egy fejlődésben lévő baba mindent megérez és egy ilyen helyzetben az idegbaj egyáltalán nem használ.Nem elég a rosszullét?Látszik hogy semmit sem tudsz!Így a 6 hónapban amúgy sem egyszerűek a dolgok!
2010. márc. 21. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!