Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát várok és óracsökkentést...

Babát várok és óracsökkentést íratna alá velem a munkáltatóm! Mit tehetek? Ha inkább táppénzre mennék el?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne írd alá. A beleegyezésed nélkül nem változtathatnak meg semmit a szerződésedben. Ennyi.

Ha nem írod alá, akkor nem tud változtatni, egyoldalúan nem teheti, ki nem rúghat. Nem tud tenni semmit. Azért el ne menj táppénzre!

2010. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha nem megyek,semmi jóra nem számíthatok és már ez a hercehurca is nagyon megvisel!Tök ideg vagyok!!!
2010. márc. 18. 21:49
 3/16 anonim ***** válasza:

Én biztos elmennék táppénzre...

Mondjuk nekem az állapotom miatt kellett.

De bizony ha ilyen szemetek, akkor oldják meg nélküled. Nem tehetnek semmit, mert ki nem rughat, véd a törvény.

2010. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mondd a főnöködnek, hogy ezt még meg kell beszélned otthon, pár nap múlva térjetek erre vissza. Ezzel időt nyersz, ez alatt vetesd magad táppénzre. Innentől kezdve nem tud csinálni semmit a munkaadó.
2010. márc. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Reggel menj el a háziorvoshoz és mondd el neki mi a helyzet és vetesd fel magad táppénzre. Ha kiírnak, a feje tetejére is állha a munkáltatód, már nem tudja megváltoztatni az óraszámodat. És mellesleg, annyit kapnál a csökkentéssel, mint amennyi lenne a táppénzed, azért meg nem éri meg az idegeskedés! Mert ha maradné

ál, előbb-utóbb valahogyan rákényszerítene, hogy aláírd. Sajnos ilyenek a munkaadók...

2010. márc. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
* mert ha maradnál (bocsi)
2010. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felnőtt embert nem lehet olyanra rákényszeríteni, ami neki rossz.

És most mit nem bírsz bent? Én nem értem, hogy ha valaki terhes lesz, akkor rögtön rohan táppénzre, mert... miért is? Mert haragszik a főnök??? Ugyanmár.

Nem kellene az a plussz pénz a babára??? 60 % a táppénz és ha dolgozol, semmit se tehet veled! Ezt fogd fel és menj dolgozni.

Első voltam.

2010. márc. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy ezen nincs mit hercehurcázni. Közlöd vele, hogy nem és kész, visszamész a helyedre dolgozni.
2010. márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A terhes nőt munkáltatója köteles elengedni a terhességgel összefüggő kötelező orvosi vizsgálatokra, erre az időre mentesül a munkavégzési kötelezettség alól.

A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény bemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló nő hozzájárulása szükséges. Ilyenkor a munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt fel kell menteni a munkavégzés alól, és erre az időre az állásidőre járó munkabért kell folyósítani neki.

Nem kötelezhető beleegyezése nélkül más helységben végzendő munkára a nő terhessége megállapításának kezdetétől gyermeke hároméves koráig.

A nőt terhessége megállapításától a gyermekének egyéves koráig éjszakai munkára nem lehet igénybe venni; ettől érvényesen eltérni nem lehet. Éjszakai munkának minősül a huszonkét órától hat óráig végzett munka.

A gyermeke egyéves koráig csak beleegyezésével lehet egyenlőtlen munkaidő beosztás szerint, vagy osztott munkaidőben foglalkoztatni nőt.

A nő terhessége megállapításától a gyermeke egyéves koráig, túlmunkára (készenlétre) nem vehető igénybe.

A terhes, illetve egy évesnél fiatalabb gyermeket nevelő nő heti pihenőnapját csak hozzájárulásával lehet összevontan kiadni.

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a nő munkaviszonyát a gyermekápolási táppénz ideje alatt, valamint a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság, továbbá a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadság időtartama alatt. A felmondási idő csak a felmondási védelem megszűnését követő 30 nap múlva kezdődhet el.



Szóval nem lehet olyan munkaköröd, ami veszélyes lehet rád terhesen, nem műszakoztathat, nem túlóráztathat és ha ez nem tetszik neki, vagy ezt nem tudja biztosítani, akkor otthon maradsz és állásidő (a normál béred) illet meg. Ja, és orvosi vizsgálatokra is el kell engedjen (nem szabadság).

2010. márc. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

No, még ezt is találtam:

A terhes nők áthelyezésére, illetve megváltozott feltételek melletti foglalkoztatására vonatkozó szabályozás szerint az intézkedés a terhes nő kezdeményezésétől függően következik be, és a foglalkoztatási feltételek átmeneti megváltoztatásához, azaz az új munkahely, munkakör kiválasztásához szükséges a terhes nő beleegyezése. Az áthelyezett nő keresete nem csökkenhet.

Szóval végülis csökkenthetik az óraszámodat, ha a béred marad változatlan. egyszerűen közöld a főnökkel, hogy így szól a jogszabály és ha ilyen szerződésmódosítást csinálnak, azt örömmel aláírod. Sajnos mást nem áll módodban. Nélküled pedig nem tudják megtenni, mint már mondtam. Ennyire egyszerű.


A fejvadász tanácsai

Legyen tisztában az önt megillető jogokkal és kötelezettségekkel. Ne hagyja, hogy állapota miatt hátrányos helyzetbe kerüljön.

2010. márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!