Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogadott dokinak a szülésért...

Fogadott dokinak a szülésért mikor kell fizetni? 6 hetes kontrollon? És mennyit kell/illik adni, ha nem mond árat? 40-50 esetleg 60ezer nagyon kevés? (Budapest)

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 10:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9es!

Ez egy nagyon jó kérdés, hogy honnan indult ez a szokás.


És olyankor mennyit illik adni, ha nem mond árat és nincs magánrendelése vagy sztk alapon jár hozzá valaki? Akkor minek a 10szeresét adja az ember lánya? :D

2015. okt. 31. 12:23
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs magánja, az nyiván "olcsóbb", hisz még nem olyan jó vagy fiatal. ;)


Annyit adsz, amennyit nem szégyellsz.

Lehet úgy is okoskodni, hogy a gyereket már úgyse nyomja vissza.


De te a szokást kérdezted.

2015. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

8as vok


én spec inkább a szülésznőknek és a csecsemősöknek kedveskedtem mindenféle finomsággal :-)

és a baba ruhákat vittem el nekik mikor 1 hónapos lett a kicsi és kinőtte és a maradék pici pelusokat - na ennek nagyon örültek :-)))


h mennyit adj ? ha nem választott orvos hanem ügyeletes és tényleg megvagy elégedve vele akkor amennyit gondolsz :-)

de szerintem ha 40e adsz az is bőven elég neki...

2015. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Bp-i a magandokim. 2. Terhesseget is vele viszem vegig. Nala 13000 egy terhesgondozas. En is hallottam errol a 10x-es osszegrol, de iszonyat soknak erzem!

A fiunk szuletese utan, mikor bejott az osztalyra meglatogatni a dokim, akkor kerdeztem tole, h mikor halalhatom meg az egeszet. Azt mondta, h a 6 hetes kontrollon talakozunk.

Mivel neki nincs fix tarifaja ezert en az egyszeri anyasagimat adtam oda neki, vagyis 70 ezer forintot. Egy boritekban volt, termeszetesen elottem nem is bontotta fel.

A szulesznonek 10 ezret adtunk. (Nem volt valasztott)

Ennek ket eve.

Most kb 6 het mulva szuletik a hugi, de nem tervezem maskent most sem!

En ugy gondolom eleg halas vagyok igy is az ellatasert!

2015. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!