Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, milyen...

Kisgyerekes anyukák, milyen messze van a munkahelyetek?

Figyelt kérdés
Lassan munkába kell álnom. A szakmámban szeretnék dolgozni, de ez minimum napi 2 óra utazást jelentene. Három gyerekkel ez nem lenne könnyű szerintem. A környékünkön csak olyan munkát kaphatnék, ami különösebb szakképesítést nem igényel. Ez hosszútávon nem túl jó karrier szempontból. Adjatok tanácsot plíz! Gyerek vagy biztos megélhetés?
2015. okt. 20. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

na szomszéd utcában van egy cég amit kinéztem még kismamaként :) 8-5-ig van nyitva, de részmunkaidős állások is vannak. ez nekem nagyon megtetszett, férjemnek rengeteg túlórája van, így rá nem számíthatok, hogy elhozza a gyereket és én is sokáig melóztam gyerek előtt.

szóval míg gyeden voltam, átképeztem magam és jelentkeztem erre a munkahelyre :) most épp részmunkaidőben dolgozom (már egy éve), de igyekszem teljes munkaidős pozíciót szerezni. közben meg persze dobálom az önéletrajzomat, ha 8-4-ig felvesznek valahova több pénzért, akkor megyek :)

engem nem izgat a karrier, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie mi a fontos neki, mi teszi boldoggá és persze meg kell találni az egyensúlyt is :)

az tuti, hogy a gyerek egyenlő a biztos megélhetéssel, azért ezzel ne hazárdírozz

2015. okt. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
na? "nálunk a" akart volna lenni, úgy látszik kijavította parasztos változatra a gépem :D
2015. okt. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kb. 40 percre.

Szintén 3 gyerekünk van. A legkisebb 3,5, én másfél éve dolgozom.

2015. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45-50 perc.
2015. okt. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedésel ,30-40 perc 3 gyerek.
2015. okt. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

50-60 perc, egy gyerek, de egyedül nevelem.

Én szakképzettséget nem igénylő, betanított munkát végzek.

Igaz, hogy van egy normális, szép szakmám (ápoló), ám ilyen munkakörben nem tudtam elhelyezkedni sajnos gyerek mellett.

A hivatást a gyerek miatt háttérbe kellett szorítanom, hiszen a számlákat, lakbért muszáj fizetni, dolgoznom kell, így elsősorban olyan munkát kerestem ami nem hajnal 6-tól kezdődik, max. napi 7-8 óra és rugalmas a munkaidő beosztás.

2015. okt. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Autóval tíz perc, gyalog kb. fél óra, busszal is, mivel jóval messzebb van a buszmegálló. Egy megyeszékhelyen élek, két gyerek van.
2015. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gyalog negyed óra.
2015. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

25 km-re van a munkahelyem, reggel jó a buszjárat, ugyanis 3/4 7-kor indulok busszal, fél 8-kor kezdődik a munkaidőm, 35 perc busszal, viszont hazafelé már rosszabb, 4-kor végzem, de csak fél 5 után van buszom, így tulajdonképpen hiába végzek 4-kor, itthon a lakásban kb. fél 6 előtt vagyok.

Én nem utaznék napi 2 órát az is tuti kisgyerek mellett. Sokszor így is olyan fáradt vagyok, így is sokára érek haza, én nem vállalnám. Inkább vállalnék a közelben egy munkát, karrier ide vagy oda és közben keresgélnék, ha már nagyobb a gyerek, iskolás, önálló, akkor vállalnék be nyugodt szívvel akár ennyi utazással járó munkahelyet.

Egy kisgyerek még sokkal jobban igényli az anyukája közelségét, törődését és hidd el, ha te 8 órát valahol lehúzol, plusz ugye napi 4 órát utazol, az 12 óra távollétet jelent. Én nem vállalnám csak a karrier miatt, ha van közelebb is munkahely. Nyilván ha nem lenne más munkalehetőség, akkor oké, hogy ezt is el kell vállalni.

2015. okt. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kocsival forgalomtól függően 25-45 perc, tömegközlekedéssel kb. egy óra lenne.
2015. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!