Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki a fene találta ki itt a...

Ki a fene találta ki itt a gyk-n ezt a "hós" baba kifejezést?

Figyelt kérdés
Borzasztóan irritál, mióta van ez? Nem vagyok olyan régi látogatója az oldalnak (2 év) de akkor már ez volt. Rettenetes leírva és kimondva is, mikor kezdték el ezt??
2015. okt. 7. 19:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem rakok ekezetet, mert nincs ill. 5-szor annyi ideig tartana megirni az uzenetet, az hogy vonhato parhuzamba azzal, ha valaki nem tud magyarul? En meg a te logikadat nem ertem. "Meg magyaraznad"? :)
2015. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ez nekem fel sem tűnt, vagy nem is idegesített sosem. Van hogy a "hos"-at csak "h"-val rövidítik.

Viszont ami engem kimondottan idegesít, amikor sokan a lesz szót úgy írjak, hogy lessz. Ezt mar tényleg nem kéne a "bocs, mobilrol/tabletről írok"-ra rafogni. Annyira sokan írjak így, hogy a gyerekek így szokjak meg, és azt hiszik majd így helyes.

2015. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%
9-esw, nem kell kötekedni, a tableten pl. én sem szórakozok ékezetekkel.
2015. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert a mai világban mindenki csak rövidít, nem használja az ékezeteket sem (tök mindegy ki mire fogja, telefonra, vagy tabletre). Ezen az oldalon is a helyesírásunk totális hanyatlása tapasztalható. Pl. 5 hósom, 4 évesem, bla-bla. Egészen egyszerűen mindenki sz@rik már a helyesírásra, aztán persze a fiatalok is.....
2015. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
70%

ezek helyesen írt rövidítések (hós, 5 hósam)

az, hogy a magyar helyesírási szótár nem halad a fejlődéssel, nem a mi hibánk


de a sötétség tényleg sugárzik az olyanokból akik úgy írják, hogy lessz, de engem speciel a "fiúnk" visz a sírba.

2015. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal inkább "szöget üt a fejembe" jogi tanácsadótól olvasni itt, hogy "ideLYig". Nem elég, hogy "jé" hangzó, még elipszilonos is...

("Rap-ülők" zenekar: "Hány "LY"-vel írják, hogy SiLYófok?"...)

2015. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!