Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le a cigiről...

Hogyan szoktassam le a cigiről a várandós testvéremet?

Figyelt kérdés

A testvérem lassan szül, és eddig nem tudott lemondani a cigiről (állítólag), de szerintem nem is akarja komolyan. Én féltem a kisbabát, és legalább azt szeretném elérni, hogy a szoptatás végéig ne cigizzen.

Mindig csak kifogásokat mond, hogy nem cigizik sokat, meg hogy azt mondta az orvos, hogy nincs semmi baja a gyereknek, stb.

Rengeteget veszekszünk emiatt, eléggé megromlott a kapcsolatunk.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Hogyan segíthetnék neki leszokni, anélkül, hogy tovább rontanám a viszonyunkat?


2008. szept. 9. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Van egy jó módszer, csak nem biztos, hogy terhesen is használható:

egy dobozból vegyél ki 4-5 szálat, és szúrjál a közepébe hosszában 1-1 szál damilt. Szépen tedd vissza mind.

Beszéld meg vele, hogy addig nem vesz új dobozzal, amíg ezt MIND el nem szívta.


Azonnal le fog szokni, ahogy az egyikre rágyújt.

2008. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekéért nem tudott lemondani róla akkor ezután sem fog. még akkor sem ha tényleg emiatt debil lesz a gyerek vagy más károsodás érte.

Sajnos ez van.

2008. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Én azért biztos "terrorizálnám" őt olyanokkal, hogy ezzel elronthatja a gyerekének az egész életét! Például, hogy nagyon gyenge lesz a látása a gyerkőcnek, vagy hogy koraszülött lesz, vagy hogy lehet, hogy nem lesznek 100%-os szellemi képességei... Ne hagyd, hogy tönkretegyen egy harmadik életet!
2008. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elöttem szóló kicsit drasztikus, de igaza van. Én is biztos vagyok benne, hogy mondanék "szép" dolgokat a tesómnak. (Vagyis én mondtam, de szerencsére még az elején a szépszavaknál megértett és letett ezekről a káros dolgokról)

Ha már a terhesség végefelé jár már nem valószínű, hogy leteszi, hacsak nem a szülőszobán, mikor kezébeveszi a babót, le nem esik neki a tantusz. (már bocsi, de sokan akkor jönnek rá az igazán fontos dolgokra)

2008. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!