Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kereszt szulok mit kell...

A kereszt szulok mit kell vegyenek a gyereknek a keresztelore vagy egyaltalan mit kell adjanak a gyereknek?

Figyelt kérdés
segitsetek mert nagyon nagy gondban vagyok e miatt.
2008. szept. 8. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen belátás kérdése. Érdemes megkérdezni a baba szüleit, van-e valamire szüksége a babának, ami nincs még meg.

Én a keresztfiamnak egy szuper etetőszéket vásároltam, mivel még nem volt, illetve a teljes keresztelő kelengyét vásároltam meg.

2008. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi akkor nem muszaj ojan draga dolgokat vagy penzt adni? de aki penzt adott az mennyit adott mennyit illik.? es a keresztelot ki kell meg rendezze?AZ ebedet??
2008. szept. 8. 10:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahol eddig voltam, vagy hallottam, a szülők, illetve a nagyszülők rendezték a keresztelőt, az ebédet.

Szerintem!! nem az érték a lényeg. De ha mód van rá, inkább ajándékot adj, mert az örökre megmarad. Ha tudod, mire lenne szüksége, de Te azt segítség nélkül nem tudod megvásárolni, akkor vegyétek meg együtt a szülőkkel, hogy biztosan jó legyen. Legalább Te is tudod, mire költesz. Nekem mindig jó volt ránézni az etetőszékre, benne a keresztfiamra és hogy milyen jól érezte magát benne!

De szerintem legjobb őszintén megbeszélni a szülőkkel, ők hogyan tervezik, hogyan szeretnék. Akkor legalább senkinek nem lesz kellemetlen helyzet.

Remélem, valamit tudtam segíteni.

2008. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszi szepen hogy segitetel. minden jot neked.!
2008. szept. 8. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Annak idején a lányom fülbevalót kapott a keresztszüleitől. A mi keresztfiunk pedig nyakláncot, falun ez a divat. A keresztelőt is a keresztszülők fizetik. Nálunk még tortát és szokás vinni.

Azért érdemes megkérdezni, hogy mire van szükségük.

2008. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Általában felöltöztetik a babát, vagyis megveszik azt a ruhát amiben keresztelődik a baba. Ha több keresztszülő van, akkor a ruhavásárlást a főkereszt/ek intézik, vagyis a legközelebbálló rokonok, barátok. Szoktak vinni a keresztszülők tortát és ajándékot. Sajnos mára divat pénzt adni, de szerintem kérdezd meg a szülőket, hogy mire van szükségük, nehogy olyasmit vegyetek ami már van.

Az ebédet szülők, nagyszülők rendezik.

2008. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hat koszonom.
2008. szept. 9. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mi a leendő keresztszülőktől megkaptuk a babakocsit,és a hordozót.Nekünk ezzel tudtak a legtöbbet segíteni.
2008. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget mindenkinek .
2008. szept. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!