Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségek, ha fizetésk...

Mik a lehetőségek, ha fizetésképtelenek lettünk?

Figyelt kérdés

Én gyeden vagyok 15 hós lányommal, párom hidegburkoló egyéni vállalkozó, de nincsen munkája 2 hónapja, mert télen nem burkoltatnak olyan sokan. Már egy hónapot táppénzzen is volt, hogy ne kelljen őutána annyi járulékot fizetni. A gyeden és a családi pótlékon kívül nincsen bevételünk. Én visszamehetnék dolgozni, mert olyan a munkám, hogy bármikor újra munkába állhatnék, de a bölcsibe a gyermekemet nem veszik be. Ha a páromnak újra lenne munkája, akkor is szeretnék dolgozni, de a bölcsi miatt nem tudok.

Szóval van olyan segély, amit az önkormányzatnál igényelhetünk, vagy a banknál valami, hogy egy-két hónapig ne kelljen hitelt fizetni és a bölcsivel kapcsolatban nincsen olyan, hogy nyomós okunk van rá, hogy felvegyék ?


2010. márc. 4. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a banknál nem lehet kérni haladékot, viszont a helyi önkormányzatnál lehet segélyt igényelni. Mindenképp próbáld meg! És ha te visszamennél dolgozni és addig a férjed lenne otthon a babával? Te többet keresnél, mint a párod? Lehet, hogy akkor ő át tudná tőled venni a GYED-et. Vannak magánbölcsödék, csak azokkal az a gond, hogy 1. nagyon kevés van belőlük, így nagy rá az esély, hogy tőletek távol vannak, 2. nagyon drágák. Vagy ha nincs megoldás, nincs nagymama vagy más rokon, aki tudna a kicsivel maradni?
2010. márc. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat dönt a bölcsibe felvételről, ezért amikor segélyért mész, mond el, hogy ez neked többet segítene (ha felvennék bölcsibe) és szerintem segíteni fognak.
2010. márc. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menjen a párod gyed-re!Te pedig dolgozni amíg nincs más lehetőség!Egyszeri szociális segély és normatív lakásfenntartási támogatás-ezeket lehet önkormányzattól igényelni.
2010. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha én írtam volna soraidat. 16 hónapos kisfiam van, párom szintén hidegburkoló vállalkozó. Táppénzlehetőség szintén kimerítve. Elakadtunk. Átmeneti megoldás, de mi megpróbáljuk a Széchenyi kártyát megigényelni. Nem nagyon vagyunk előrébb, de az embereket ki tudjuk fizetni, meg a járulékokat. Nálunk az a baj, hogy munka van, csak már annyit belefektettünk, hogy most már ideje lenne fizetni is. Csak hát az késik. Úgyhogy addig ez az átmeneti megoldás van csak.
2010. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a jelzáloghiteletekkel van gond, akkor meg lehet próbálni fizetési haladékot kérni, bár a banktól függ, hogy engedélyezi-e. Van egy sor válságkezelő konstrukció is, pont a tiétekhez hasonló esetekre kialakítva, pl. áthidaló kölcsön, de fizetési haladékot is szoktak adni, ha látják hogy tényleg csak átmeneti problémáról van szó. Általában a bankoknak sem érdekük végrehajtást indítani mert hosszú és költséges folyamat+nem szeretik elveszíteni az ügyfeleiket. Szerintem beszéljetek a bankkal minél előbb, egyrészt mert szeretik az együttműködő ügyfeleket, másrészt ha túl nagy tartozás halmozódik fel (általában 3 havi elmaradás már annak számít) akkor sajnos könnyen végrehajtásra kerülhet sor.
2010. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!