Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A homoszexuálisok...

Anyukák! A homoszexuálisok védelmében már nem játszhatnak a gyerekeink papás-mamást az óvodában?

Figyelt kérdés
Ez lett a legújabb törvény. Nem játszhatnak a gyerekeink férfi-nő-gyerekek felállásban, mert így sértik a homoszexuálisokat! Az új törvény alapján papás-papást, ill. mamást-mamást lehet játszani. Punktum. Én majdnem eldobtam az agyam!
2010. márc. 2. 12:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van egy cikk róla.

2010. márc. 2. 12:26
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem érdekel semmilyen ehhez hasonló törvény, majd én eldöntöm, hogy a gyerekem hogyan, mire nevelem. Most már aztán hová fajul ez a világ? Lassan a normális családi életet élők lesznek diszkriminálva.Homokos ovit nem nyitnak esetleg, nehogy a gyerekeink megsértsék az önérzetüket. Atya világ...
2010. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó!Hát ez az!Lassan nem te döntöd el,mire neveled a gyereked.Majd Ők megmondják!Fene nagy liberalizmus.Mi meg végignézzük szépen és nem teszünk semmit az ilyenek ellen.
2010. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Na ez már viccnek is rossz...


A következő lépés mi lesz? A kislányok nem játszhatnak majd a babakonyhával, mert az meg a női elnyomás szimbóluma (az asszonynak a tűzhelynél a helye)?


Ami egyébként az utóbbi időben az oktatási-nevelési rendszerben zajlik, az amúgy is katasztrofális.

2010. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

És elmondanád, hogy cikkben hol van az, hogy nem játszhat papás mamást?


Teljesen félreértelmezitek az egészet, bár a legjobb ebben, hogy nem is a konkrét jogszabályt, hanem a az akárki fia borjához szóló cikkeket és híradót is róla, pedig az érthetően van megfogalmazva.


Ráadásul az indok nem is a homoszexuálisok sértése.


Sok dologgal nem értek egyet, de ettől függetlenül felháborító, hogy egyesek milyen ostobaságokat híresztelnek. Komolyan mondom a pletykás öregasszonyok láncán átadott történeteknek is több igazságtartalma marad a falu végére, mint itt amikor valaki értelmezni próbál valamit.

2010. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok, egyébként a cikk sem pontosan fogalmaz a címben, ugyanis a "nemiség" szó szexet jelent :)
2010. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A rendelet vitatott része így néz ki:


"Az Alapprogram a gyermekkép megrajzolásában az eltérő pedagógiai és pszichológiai irányzatok közös vonásait veszi alapul.

Ezek szerint: a gyermek fejlõdõ személyiség, fejlődését genetikai adottságok, az érés sajátos törvényszerűségei, a spontán és tervszerűen alkalmazott környezeti hatások együttesen határozzák meg. E tényezők együttes hatásának következtében a gyermeknek sajátos, életkoronként (életkori szakaszonként) és egyénenként változó testi és lelki szükségletei vannak. A személyiség szabad kibontakoztatásában a gyermeket körülvevő személyi és tárgyi környezet szerepe meghatározó. Az óvodai nevelés gyermekközpontú, befogadó, ennek meg felelően a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszik, biztosítva minden gyermek számára az egyenlő hozzáférést, tudatosan kerüli a nemi sztereotípiák erősítését, elősegíti a nemek társadalmi egyenlőségével kapcsolatos előítéletek lebontását.


Az a szövegrész, amely az Óvodai nevelés alapprogramjában hangsúlyt ad annak, hogy kerülni kell a nemi sztereotípiák erősítését, nyilvánvalóan arra utal, hogy a nők és férfiak közötti különbségek soha nem képezhetik a hátrányos megkülönböztetés (diszkrimináció) alapját”.


Nem kell mindig mindent elhinni amit az újságban híradásokban megjelenik mert a nagyobb példányszám és nézettség érdekében mindig elferdítik a dolgokat

2010. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
97%
Már bocsánat: akkor ha épp gyerekjátékot játszunk, mondjuk az Erzsébet asszony kéreti lányát kezdetűt, akkor fiú is lehet az Erzsébet asszony, a kérő meg kislány?? Nem tudom, mit szólna hozzá egy öntudatos nagycsoportos... ők még nagyon rabjai ugyanis a "nemi sztereotípiáknak".... Persze vannak olyan dolgok, amiben tényleg nem kell ezeket a sztereotípiákat erősíteni pl. lányos, ill. fiús játékok kizárólagossága, vagy hasonlók, de talán akkor nem kellene ennyire nyakatekert megfogalmazás, hogy az egyszerű "földi halandó" is megértse, ne csak a MM-beli okosok..
2010. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%

Hat ez hihetetlen...:(

Hova megy ez a vilag.Sokszor elgondolkozok h egy ilyen szemet vilagba kell felnonie a fiamnak es a mai kisgyerekeknek.

Nagyon szomoru.

2010. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%

Semlegesnem: betört a gender az óvodákba

február 19. 13:09


„A szakmai szervezeteket megkerülve a kormány arra kötelezte az óvodákat, hogy módosítsák nevelési programjaikat, és tudatosan kerüljék a gyermekeknél a nemi sztereotípiák erősítését” – írja a Magyar Nemzet.


„A kormány nemrég kiadott rendeletével titokban úgy módosította az óvodai nevelés országos alapprogramjáról szóló jogszabályt, hogy arról nem kérte ki a szakmai szervezetek véleményét. Valószínűleg nem véletlenül járt el így, hiszen a módosítás ellen a pedagógusok döntő többsége tiltakozik. A rendelet értelmében ugyanis a következő nevelési év kezdetéig úgy kell módosítani az óvodai nevelési programokat, hogy a jövőben az óvónők tudatosan kerüljék a nemi sztereotípiák erősítését” – írja a napilap, amely szerint „a módosítás ellen Bajzák Erzsébet M. Eszter nővér lépett fel a Közoktatás-politikai Tanács ülésén az egyházi iskolafenntartók képviseletében. A szakember rámutatott: a sérelmezett mondat nem szerepelt a szakmai szervezetekkel egyeztetett rendelettervezetben”.


Mert „mit is jelent a gyakorlatban a nemi sztereotípiák kerülése? Például azt, hogy a mesében nem apának és anyának, hanem egyes és kettes szülőnek kell hívni a családot. Vagy azt, hogy a jövőben be kell avatkozni a gyermekek játékába, ha a kislány túl sokat babázik. Ebben az esetben meg kell próbálnunk rávenni, hogy játsszon inkább a markolóval. Nemi sztereotípia a lányos öltözködés, a szoknya, a hosszú haj, a masni és a lakkcipő is.”


Papp Kornél, a református zsinati oktatási iroda vezetője a Magyar Nemzetnek leszögezte: „a jogszabály támadja a család intézményét, annak tudatos szétverésére törekszik, ami szöges ellentétben áll a keresztény ember világképével. A gyermekek fele már most sem teljes családban nő fel, a pedagógustársadalom elnőiesedett, így a fiúk egy része már jó ideje csak az óvodában ismerkedhet meg az apaképpel. Ha ezt is elveszik tőlük, akkor a felnövekvő generáció már nem lesz tisztában azzal, miért érték a hagyományos családban élés és a gyermekvállalás, illetve miért alapvető, hogy az apa férfi legyen, az anya pedig nő. Papp kijelentette: a kormány ezzel a lépéssel tudatos támadást indított a család mint intézmény ellen, és a hagyományos anyakép és apakép lerombolására törekszik. Ez végzetes következményekkel járhat, hiszen egyre több lesz a nemi identitását kereső felnőtt, aki nem él majd családban. Hozzátette: az ember egymagában sokkal jobban manipulálható, mintha egy közösség, legfőképp egy erős és összetartó család tagja.”


„Szakértők szerint az ominózus mondat jogszabályba emelése nem más, mint a gender ideológia oktatásba való becsempészése. A gender ideológiát a Szociális és Munkaügyi Minisztérium saját honlapján népszerűsíti az esélyegyenlőségi tervek címszó alatt” – írja a lap. Az Oktatási Minisztérium ugyanakkor az újság kérdésére adott válaszában azt írja: „a nemi sztereotípiákkal kapcsolatos mondat a legnagyobb félremagyarázás mellett sem jelentheti azt, hogy az óvodának feladata a nemi szerepek eltakarása, a nemi identitás megszüntetése. Fontos ugyanakkor, hogy már az óvodában el kell kezdeni a gyermekek ráébresztését arra: nincs alá- és fölérendeltség nő és férfi között”. A cikk szerint „a tárca konkrét példát is hozott a negatív sztereotípiákra: ilyen, amikor azt mondjuk, hogy a tipikus férfi erős, célratörő. A tipikus nő gondoskodó, kedves, visszahúzódó. A nő főz, mos, takarít, a férfi karriert épít és pénzt keres, eltartja a családot. A minisztérium leszögezi: egy modern társadalomban a nevelés során kerülni kell ezen nemi sztereotípiák erősítését.”


Magyar Nemzet/Magyar Kurír

2010. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!