Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaphatok-e gyedet, tgyást, ha...

Kaphatok-e gyedet, tgyást, ha újra szülök?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok 15 hónapos kisfiammal, de a munkahelyem felszámolták, elvileg a gyed vagy a gyes végéig munkaviszonyom megvan, de nem lenne hová visszamenni.

Ha most vállalnánk a másodikat, nem tudom, hogy igényelhetnék-e gyed-et, tgyást, mert senki sem tudja, kérem ha valaki ilyen helyzetben van írja meg tapasztalatait!

Köszi!


2010. febr. 26. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:

szió

Az én esetem:1.baba született 2005 06.22.Ettől a naptól tgyás 168 napig,majd 2007.06.23-tól gyes 2007.08.15-ig,ezen a napon született ketteske.Innentől tgyás,majd gyed kezdődött,ami átváltott passzív gyeddé mivel a mhelyem megszűnt 2008.12.31-én.Újra terhes lettem hármaskával.mikor lejárt a passzív gyedem akkor apa igényelte a gyest én pedig-mivel megszűnt a melóm-bejelentkeztem munkanélkülire 2009 08.16-án.(addig tartott a passzív gyedem).Állásker.járadékot kaptam 2009.12.30-ig,31-étől újra passzív tgyást kapok 168 napig,utána passzív gyed a 169. naptól hármaskánk két éves koráig.Ha a szülést megelőző 2 évben van 1 év biztosított jogviszony(tgyás,gyed,gyes is beleszámít)akkor kapsz megint mindent csak passzív jogon.

2010. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ.

Elvileg ha dec 14.-én a fiam 2 éves korában lejár a gyed kivehetem a megszűnő munkahelyi szabijaimat, de biztos nem fog fiztni, aztán rögtön táppénz, ha a szabi elfogy, azt már az oep fizeti, majd lehetne tgyás és gyed, ha a mostani gyed viszonyom -biztosítási időszaknak számít(ezt nem tudom)

aztán azt sem tudom, hogy ha szabin leszek, akkor a munkáltató(felszámoló) megszűntetheti -e a munkaviszonyomat...mert elvileg ha gyedről megyek vissza akkor nem rúghat ki egyből, de ez nekem túl magas.

Akkor talán nekem is azt kéne, hogy a lehetőség szerint gyedre menjek vagy passzívan, vagy táppénz is, meg apa majd igényli a gyest.

Hú ezt még leírni is nehéz.

Nem is értem miért nyomorítanak minket kismamákat ilyen bonyolult ügyintézéssel, mert ha tb tanácsadóhoz fordulok, akkor az kb 10-20 ezer.

2010. febr. 26. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Nekem Szakbarbár és Zsanna segítettek itt!Regisztrálj és írd le nekik az esetedet!

[link]

Remélem ők segítenek Neked!Hajrá,hagy jöjjön a tesó!

2010. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm , megnézem őket a címen amit írtál!
2010. febr. 26. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Még vmi:az időközben összegyűlt szabikat a Garanciaalap fizeti ki!
2010. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, hogy ezt is írtad, kösz!
2010. febr. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!