Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy honapos terhes vagyok és...

Egy honapos terhes vagyok és nem lesz meg az egyéves munkaviszonyom akkor családit, vagy gyedet, vagy gyest kaphatok?

Figyelt kérdés
Az iskolai gyakorlat az be leszámit ogy kapjak majd valamit?
2011. máj. 19. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:

A gyakorlatot nem tudom, hogy bele számít e.

Családit és a gyest azt fogod kapni, a gyed-ben nem vagyok biztos.

2011. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egyszeri anyaságit, a gyest (25.500) és a családi pótlékot (12.500) alanyi jogon megkapod.

Még a TGYÁSt is igényelheted, abba beleszámít az iskola is, de vajon megéri-e. Vagy TGYÁS (szülési szabadság) vagy gyes, a kettő együtt nem jár.

2011. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A gyedet nem fogod kapni, ez a bérednek a 70%-a lenne, de ehhez kell a 2 éven belüli 365 nap munkaviszony.
2011. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy ez hogy muködik,én kereskedelembe dolgozok és már lassan fél éve és még egy félévet kihuzni azért hogy meg legyen az egy évem az egy kicsit nehéz lenne ugyanis nöl majd a pocakom!!! csak én ugy hallottam hogy ha nincs meg az egy év akkor semi nem jár! pl. gyes vagy családi!!!
2011. máj. 19. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyes és a családi alanyi jogon jár.

A gyedbe az iskola 180nap erejéig beleszámolható.

2011. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hány hónapos terhes vagy?


Ha már 6 hónapja dolgozol, és lesz még 6 hónapod szülésig, akkor meglesz az egy év.

Ha táppénzre mégy, és közben él a munkaviszonyod, akkor beleszámít a táppénzen töltött idő is a szükséges biztosításban töltött napokba.

Mióta dolgozol, és mikorra vagy kiírva?

2011. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, látom, egy hónapos.


Ha határozatlan idejű szerződéssel dolgozol, akkor mindenképpen meglesz a tgyáshoz és gyedhez szükséges időd szülésig.


Mindegy, hogy tudsz-e dolgozni, vagy betegállományban vagy, ha él a munkaviszony, akkor biztosításban vagy.


Ha nem határozatlan idejű a szerződés, akkor kérdés hogy meddig él.

2011. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
februárra vagyok kiirva, nagyobb kereskedelmi áruházba nem dolgozhatok várandosan!! de ugy tudom hogy valami uj törvény van én csak azért kérdezem!!!
2011. máj. 19. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:

A biztosítotti idő (365 nap) nem azt jelenti, hogy 365 napot kell ledolgoznod a szó szoros értelmében!

Csak munkaviszonyod legyen 365 napig, ami azt jelenti, hogy lehetsz akár táppénzen holnaptól a szülésig, akkor is biztosításban vagy!

Ha februárban már dolgoztál, és ledolgoztál mondjuk 6 hónapot, akkor februárig bőven meglesz a szükséges időd.

2011. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ hát reménykedem majd hogy lesz e valami ebből!!! puszi mindenkinek
2011. máj. 20. 09:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!