Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok olyan konkret esetrol,...

Tudtok olyan konkret esetrol, hogy egy gyerkocnek nem 20 tejfoga volt, hanem tobb?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerosom lanyanak 22 tejfoga volt. 4 metszofog helyett 6 db nott neki felul. Kesobb kiderult, hogy csontfogbol pedig 33 van neki, 5 db metszofoga van. Majd kiderult, hogy a tesoja lanyanak 21 tejfoga van. Neki alul a ket szemfoga kozott 5 db fog van. Erdekelne, hogy ti tudtok-e esetleg ilyen esetrol. Vajon ez mennyire gyakori?
2015. máj. 9. 23:43
 1/4 anonim válasza:
Nem.
2015. máj. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgató ismerősömet épp nemrég kérdeztem a fogzásról, fogak kifejlődéséről. Pont tanulták, úgyhogy alaposan tájékoztatott.

A fogak eleinte csírák (sejtcsomók), amikből lassanként fog fejlődik az állkapocs növekedésével egyidőben.

Ha például baleset miatt sérül egy baba ínye és plasztikázni kell, gyakori, hogy véletlenül kivesznek fogcsírákat, mert egyszerűen annyira picik, hogy nem látják az orvosok.


De van olyan fejlődési rendellenesség, hogy a kelleténél több fogcsíra van a szájüregben. Extrém esetben még a szájpadlás és a nyelv alatti terület is tele van csírával, majd ebből mind fog nő.

De csak az ínyben is lehet akár dupla fogcsíra sor.


Sőt, létezik olyan, hogy három váltás fogcsíra-szettje van valakinek születésekor a normál kettő (tej- és maradandó fog) helyett. Ezen ritka esetekben vagy teljes fogsorral születik a baba, vagy rettentő korán kijön az összes foga. Ilyenkor műtétileg eltávolítják, egyébként dupla és keszekusza fogsora lenne a későbbiekben.

2015. máj. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyet ismerek, kettő plusz foga van alul.
2015. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 21 tejfogam volt, viszont csak 27 csontfogam nőt.

És nem volt semmi balesetem gyermekkoromban.

2015. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!