Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan törvény,...

Tényleg van olyan törvény, hogy 12 éven aluli gyereket nem lehet felügyelet nélkül hagyni a lakásban?

Figyelt kérdés

Most olvastam az egyik válaszban, és őszintén szólva eléggé ledöbbentem. Tényleg van ilyen? Mióta? Aki tud erről, be tudja linkelni a konkrét törvényt?

És akkor az utcára kiengedni sem szabad? Tehát ha ez igaz, akkor egy gyerek legkorábban hatodikos vagy hetedikes korában mehet le egyedül a térre?


2015. máj. 1. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Angliában van ilyen tudtommal.
2015. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Oda-vissza átnyálaztam a gyermekvédelmi törvényt, mert engem is érdekelt, de nincs benne ilyen életkori megkötés. Angliában igen, ott keményen büntetnek érte, ha 12 év alatti gyerek felügyelet nélkül van. Itthon viszont a szülőkre van bízva, hogy mikortól hagyják egyedül a gyereküket, más kérdés, hogy ha a gyereknek valami baja történik, akkor a szülőt elővehetik miatta.

Amúgy is teljesen életképtelen dolog lenne itthon ez a 12 éves szabály. A legtöbb gyerek ötödikes korától felsős (sőt, van olyan suli, ahol már negyediktől), nincs már délutános tanítónéni, aki felügyeli őket (maximum tanulószoba van), az iskolák is legkésőbb ettől az évfolyamtól kezdve egyedül is elengedik a gyerekeket. Mivel a felsősöknek a tanítás legkésőbb 2-3 óra között véget ér, egy normál munkaidő meg négyig tart, értelemszerűen a gyerekek többsége ilyenkor nincs a szülő felügyelete alatt. Nem várható el, hogy mindenhol legyen egy nyugdíjas nagyszülő, egy háztartásbeli szülő, egy állandó bébiszitter. Egyszerűen muszáj egy negyedikes/ötödikes gyereknek már tudnia felnőtt nélkül is meglennie otthon úgy, hogy nem tesz kárt sem magában, sem a környezetében. Sőt, hazajutnia is tudni kell már egy ekkora gyereknek, adott esetben akár busszal is, vagy más járművel. Irreális elvárás lenne itthon az, hogy 12 éves koráig folyamatosan legyen egy felnőtt a gyerek sarkában.

Angliában más az iskolarendszer, meg még egy rakás dolog máshogy van, nem is értem, hogy keveredhetett ide az ottani szabályozás, mármint hogy ki és hogy keverhette azt ide, az itteni viszonyok ismeretében.

2015. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A kérdésemet az itteni első válasz ihlette: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Angliáról már én is hallottam, de ez itt Magyarországon szerintem is röhejes lenne.

2015. máj. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!