Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell még szülői felügyelet?

Kell még szülői felügyelet?

Figyelt kérdés

Idén májusban töltöm be a 18-at. A barátommal már többször terveztük azt, hogy elmegyünk szórakozni, akár kicsit tovább, pontosabban 23 óra után is. Anyukám minden gond nélkül beleegyezett, mivel a barátomat ismeri és bízik benne. A barátom 23 éves. A nagymamám viszont szinte soha nem enged el, mivel állítólag van egy olyan törvény, hogy 18 éven aluli személyek esetén 23 óra után közterületen csak szülővel tartózkodhat. Próbáltam ennek a törvénynek többször is utána nézni, viszont erre vonatkozólag csak 16 illetve 14 éven aluliakra vonatkozó törvényt találtam.

Most akkor, hogy én csak májusban leszek 18, rám is vonatkozik valami ilyen törvény? Vagy hogy tudnék ennek pontosabban utána nézni?



2014. márc. 17. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Még ha van is, akkor sem fogja betartatni veled senki, mert a rendőröknek kisebb gondja i s nagyobb annál, hogy egy 17 éves tini este 11 után a szülei nélkül mászkál, pláne akkor nem ha nem vagy feltűnően részeg és ordibálsz, vagy randalírozol.
2014. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

"viszont erre vonatkozólag csak 16 illetve 14 éven aluliakra vonatkozó törvényt találtam"


Ezeket mutasd, légy szíves. Szerintem félreértettél valamit.

2014. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha lenne ilyen, akkor is nagykorú felügyeletéhez kötné, amire ott a párod; de nincs.
2014. márc. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ehhez hasonlókat találok folyamatosan.

Amúgy köszi!

2014. márc. 19. 16:36
 5/5 kovpet ***** válasza:
Ez egy 2011-es újságcikk, ami egy tervezetről szól, amit talán be sem terjesztettek, nem hogy elfogadtak volna.
2014. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!