Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a meglévő szabadságokk...

Mi lesz a meglévő szabadságokkal terhességi táppénz alatt?

Figyelt kérdés

9-es kódú, veszélyeztetett terhességi táppénzen vagyok 3 hete. Idén 4 nap szabit vettem ki, van még 19.

Ha végig táppénzen leszek,mi lesz az idei szabikkal?


2015. ápr. 27. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy a gyed lejárta után veszed ki, mint a szülés után felgyűlt szabadságodat.
2015. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a terhességi táppénz alatt időarányosan lecsökkentették a szabadságaimat, mert azt mondták hogy csak a keresőképtelenség első 30 napjára jár, tovább nem. 2 hónapig voltam táppénzen, ezért a másodikra már nem járt. (Utána TGYÁS alatt már igen)

Mondjuk én közalkalmazottként dolgozok, nem tudom hogy máshol hogy van.

De egyébként ahogy más is írta előttem, majd ha visszamész dolgozni, akkor tudod kivenni.

2015. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor valószínüleg csökkenteni fogják az idei napokat, és jövőre már a teljes évi fog járni?
2015. ápr. 28. 06:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva? TGYÁS alatt végig jár, a GYED-nek pedig az első hat hónapjára. Bár ez tavalyi info, lehet hogy idén változott.
2015. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Október 21-re vgyok kiírva.
2015. ápr. 28. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha idén is úgy van, mint tavaly, akkor ha letelik az első 30 nap, akkor onnantól kezdve október 21-ig nem jár szabadság, tehát a 19 nap az időarányosan kevesebb lesz. Jövőre pedig úgy fog alakulni hogy a tgyás alatt végig jár, és a gyed első 6 hónapjára is. Ha jól számolom kb. április elejétől leszel gyed-en, tehát kb. szeptember vége-október eleje az ameddig jár majd szabadság, tehát ha 23 nap az éves szabid, akkor helyette kb. 18 fog járni.


De érdemes megkérdezned a bérszámfejtőtöket vagy könyvelőt, én annyira nem vagyok otthon ezekben a dolgokban, csak leírtam hogy nálam hogy volt. De lehet hogy a hosszabb, 9-es kódú táppénzre más szabályok vonatkoznak, meg az is hogy idén változott.


De a lényeg hogy a bennmaradt szabadságaid nem vesznek el.

2015. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberben szültem. Február elejétől azaz a 9. héttől voltam veszélyeztetett terhes 9-es kóddal és az egész táppénzes időszakra megkaptam a szabadságomat. Nem volt 30 nap után semmiféle kavarás, idén küldte ki a munkahelyem a szabadság összesítésemet és egyetlen nappal sem rövidítettek meg, pedig 7 hónapot voltam táppénzen.
2015. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A könyvelőt nem szeretném megkérdezni, mert elég hülyén venné ki magát,hogy itthon vagyok 9-es kóddal, nem dolgozok, de már arról érdeklődöm,hogy mi lesz a szabadságokkal...

Köszönöm a választ mindenkinek, esetleg még aki hozzá tud szólni, azt szívesen fogadom.

2015. ápr. 29. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!