Milyen jogai vannak az anyának?
Férjemnek nem rég viszonya volt egy nővel. Elég hamar kiderült, így csak pár hónapig tartott. Én megbocsájtottam a férjemnek, elsősorban a közös gyerekek és az együtt töltött 18 év miatt.
Azonban a nő teherbe esett tőle, annak ellenére, hogy férjem állítása szerint védekeztek, tehát van rá esély hogy nem ő az apa.
Megegyeztünk a nővel, hogy nem tartja meg a gyereket. Úgy tűnt ő sem szeretne még gyereket. A műtétre, orvosra, kórházi költségekre mi adtunk a pénzt. Összesen 200ezer forintot kért, amit soknak találtunk, de kifizettük. Természetesen erről rendelkezünk írásos bizonyítékkal, igaz, nem közjegyző által hitelesített.
Ez volt két hónapja, akkor volt 8 hetes terhes. Folyamatosan kértem, hogy mutassa be nekünk a zárójelentést, hogy megtörtént a műtét, de mindig volt kifogása. Na hát kiderült, hogy még mindig terhes és eszébe sem volt elvetetni.
Kérdés, van-e jogunk visszakövetelni az abortuszra adott pénzt? Valóban van-e joga további pénzeket kicsikarni tőlünk babakelengye, orvosi ellátás, vitaminok stb. jogcímen?(mert most ezzel jött elő)
Ha megszületik a gyerek természetesen kérni fogjuk a DNS vizsgálatot. Amennyiben a férjem az apa nyilván gyerektartás illeti majd meg. Ez körülbelül mekkora összeg havi nettó 500 ezerből? (Anyuka nem dolgozik, gyest fog kapni, nekünk van egy 16 és egy 13 éves gyermekünk). Kötelezhető-e a férjem kapcsolattartásra az anyával vagy a gyermekkel? Mivel a lányainknak egyelőre nem szeretnénk erről beszélni, nem örülnénk, ha anyuka hirtelen felbukkanna nálunk. Ezzel kapcsolatban tehetünk-e megelőző lépéseket? És a gyereknek később lesznek-e jogai? Mint például öröklés? Ha igen, ez csak a férjem külön vagyonát érinti, vagy a közös értékeinkre is kiterjed-e?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Véleményt, minősítést nem szeretnék. Úgysem tudtok újat mondani.
Nem kötelező az abortusz miatt magánorvoshoz menni.
A terhessége alatt egy petákot se kérhet, a kötelező vizsgálatok sztk alapon is mennek, plusz nem bizonyított még hogy ő az apa akkor minek fizessen plusz kiadásokat..
Tudom hogy ez parasztságnak hangozhat, hogy ne fizessen semmit pluszba mert lehet nem is az övé, de született egészséges gyerek mindezek nélkül is, és az anya hozzáállása mellett bocsi de nem jótékonykodnék ha nem muszáj.
Amin elgondolkoznék még az hogyha a gyerek szükségleteit az anya nem tudja biztosítani, akkor akár hozzátok is kerülhet, a gyereknek még ez lenne a legjobb alternatíva, meg nektek se egy pénzsóvár nőt kell tápolnotok hanem egy gyermeket felnevelnetek. :)
A kötelesrész mértékére CSAK akkor csökken a gyerek öröksége, ha a férjed VÉGRENDELETET ÍR!
Ha nem ír, akkor nem csak a kötelesrész illeti meg, hanem a törvényes öröklésben szereplő mérték.
Ne legyen így, de tegyük fel, a férjed holnap meghal. Ekkor a mai helyzet alapján végrendelet híján így alakulna az öröklés:
- A férjeddel közösen lakott ház:
ha a férjed különvagyona (házasság előtt ő maga vette vagy örökségből a házasság alatt), akkor -> 1/3-a az "új" kölöké, amennyiben élve születik (nem számítana, hogy még nem született meg, már örökös, feltéve ha megszületik és lehetséges a DNS teszt).
1/3, 1/3 pedig a ti két gyereketeké.
Neked pedig holtig tartó haszonélvezet a házon.
ha a ház közös vagyonotok, akkor a fele eleve a tiéd, a gyerekek pedig mindhárman 1/6 - 1/6 - 1/6 arányban örökölnek. A ház 1/2-ére haszonélvezetet kapnál.
A férjed minden más vagyontárgya 1/4-1/4-1/4-1/4 arányban öröklődne, mivel a túlélő házastárs is egy "gyerekrészt" örököl.
Végrendelettel 1/3-ára csökkenthető az, amit az új gyerek örökölne.
Az ajándékozási szerződés (=gyerekek nevére vagy a te nevedre íratni mindent) csak akkor ér valamit, ha 10 évnél biztosan többet él még a férjed (mert ha ezen belül meghal, akkor megtámadható az ajándékozás). Illetve benne van a pakliban az is, hogy megromlik a SAJÁT gyerekeitekkel a viszony, és eladják a fejetek felől az összes vagyont.
Aki sokallja az abortusz árát:
Valóban sok, én is soknak találtam. Természetesen tisztában vagyok, hogy sztk alapon 30 ezer forint az ára, de az a nő kijelentette, hogy csak magánklinikán hajlandó elvégeztetni a műtétet, mert nem bízik az állami egészségügyben. Sajnos ezzel én is így vagyok. És úgy gondoltuk, hogy inkább kifizetjük ezt az összeget, mint hogy megszülessen a gyerek. Persze, utólag én is tudom, hogy naiv voltam, hiszen ha valaki nem akar megtartani egy
gyereket, akkor az sztk-bsb is elveteti.
Hogy a férjemnek megbocsátottam (persze nyilván el nem fogom felejteni és jó ideig biztos nem lesz köztünk minden a régiben) szintén lehet hogy butaság. Megígérte hogy több ilyen nem lesz, egyelőre elhiszem. De sok mindenen keresztül mentünk már. Szó szerint a nulláról indultunk, felépítettünk egy életet,neveljük a gyerekeinket. Csodás apa. Nyilván rettenetes érzés, hogy bocsánat a kifejezésért, de ő beleszart ebbe az egészbe, de bízom benne, hogy tudjuk folytatni az életünket.
A 11es annyira nem írt hülye ötletet, azzal hogy ha a férjedé a gyerek neveljétek ti. Családba kerülne, normális emberek közt nőne fel nem egy pénzéhes nő nevelné akinek csak egy eszköz a kényelmesebb életért, plusz ott van az apa ellen nevelés is...
Láthatási joga nyilván lenne az anyának, de legalább megtanulná hogy gyereket szülni egy gazdag pasitól nem jelent megélhetést.
Nem, sajnos én nem vagyok elég jó ember ehhez.
De alighanem az anyja is ragaszkodna hozzá.
Az öröklés változott, a feleség is gyermekrésznyit örököl.
A harmadik gyerekkel együtt négy egyenlő részre oszlana a férj öröksége.
Valóban az a megoldás, hogy a férj minden vagyonát át kell iratni a feleség és a gyerekek nevére ajándékozási szerződéssel. Így nem lesz mit örökölni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!