Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elvalok a ferjemtol milyen...

Ha elvalok a ferjemtol milyen tamogatast kapok? Tobbi egyedulallo no hogy el meg? Felek de uhy erzem lepnem kell.

Figyelt kérdés
115 bruttot leresek de most egy eves picivel 62 gyedet kapok. Epp most mentunl bele egy lakas hitelbe ami majdnem ennyi havonta 15 evig. Meg lehet igy oldani egy gyerek neveleset egyedul? Apa 160-170 bruttot keres de ha tulorazik 190 et kezhez kap. Ebbol mennyi gyerektartas jon le? Fizetnem kene az egesz hitelt ha nem akarok alberletbe menni.es gondolom mas valasztasom nem lenne mint vissza menni dolgozni..? Mert gyesbol kb pelusra jut csak.

#válás #gyerektarzas
2015. ápr. 14. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Kapod a gyerektartást, az apa netto bérének a 15-20 %-át, és pár ezer forinttal magasabb családi pótlék. A rezsiteket is fizetned kell, és az is kétséges, hogy vissza vesznek-e a munkahelyedre, illetve a kicsi kap-e bölcsit.

Jól gondolod meg, mielőtt döntesz! Inkább a házasságod próbáld helyrehozni.

2015. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

csp nem párezer hanem +1300.-


a gyerektartást a férjeddel beszéld meg. ha nem tudtok megállapodni akkor a bíróság állapít mg egy összeget ami lehet fizetés %-a, de lehet fix összeg is. 10-20%, de ennél kevesebb is lehet, barátnőm 15.000.- kap.


te veheted igénybe a családi adókedvezményt ami 10.000.-. ja és bölcsiben elsőbbséget élvez a kicsi, hogy vissza tudj menni dolgozni.


én el nem tudom képzelni, hogy a keresetedből a gyed extra után hogy tudnál kijönni. család esetleg nem tud segíteni? mert oké, hogy 2 éves koráig lenne a fizud plusz gyed, de utána még 14 évig törleszteni havi 60E-t az nagyon megterhelő lesz :(

2015. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kinek a nevén van a lakás? Egyedül vagy ketten vettétek fel a hitelt? Mert ha közös a lakásotok és a hitel akkor arról majd a bírósag dönt hogyan osztja meg.
2015. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem tidnank mehallapodni az osszegen. Ha mar azt mondja hogy ha valunk majd tesz erte hogy a gyerek nala maradjon akkor a legjobb neki ha el se tudom tartani. Segitseg most is van penzugyileg foleg az en szuleim reszerol szoval segotenenek valamennyovel de ok sem gazdagok havi 20000 re szamithatnek szerintem .de milyen mar az ilyen elet ha a mama segit mert kulomben nem eszunk.viszont tenyleg nem akarom hogy a gyermekem azt lassa hogy csak marjuk ehymast es hogy a nok semmibe vannak veve

. j

2015. ápr. 14. 22:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Minden kozosbe van veve
2015. ápr. 14. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy már nem túl működőképes házasságban hogy voltál képes lakáshitelbe ugrani?
2015. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az anyosomnal laktunk es sok vita ment miatta is. Azt gondoltuk ez minden problema oka. Es kozben mintha a ferjem viselkedese is egyre rosszabb lenne miota elkoltoztunk.rajottem hogy az anyos csak a hab a tortan.meg hat hulyek is voltunk...
2015. ápr. 14. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy már nem túl működőképes házasságban hogy voltál képes gyerekbe ugrani inkább?
2015. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A gyerek elobb jott mint a valasra okot ado problemak.
2015. ápr. 15. 23:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!